آرایش صورت, کرم پودر

بهترین کرم پودر برای پوست معمولی

کرم پودر مناسب پوست معمولی

قبل از اینکه بخواهیم کرم پودر مناسب پوست معمولی را انتخاب کنیم باید مطمئن بشویم که پوست ما معمولی و نرمال است. اگر نشانه های زیر را در پوست خود مشاهده کردید به شما تبریک می گوییم، شما پوست معمولی و نرمال دارید.
• در پوست معمولی تعادلی بین چربی و رطوبت دیده می شود و به نظر نمی آید که چرب یا خشک باشد. به عبارتی در پایان روز پوست شما چرب یا خشک نیست.
• به طور عمده صاف و بدون علائم خاصی از جمله جوش، قرمزی یا ترشح چربی است
• منافذ پوستی متوسطی و کوچکی دارد. این منافذ قابل مشاهده نیستند.
• افراد دارای پوست معمولی به طور معمول احساس تنگی یا خشکی نمی کنند.
• اگر پوست معمولی به طور موقت تحت تأثیر مشکلاتی نظیر برودت یا گرما هوا قرار گیرد، به سرعت به وضعیت طبیعی خود باز می گردد.
• پوست معمولی به طور کلی کمترین مشکلات پوستی نظیر جوش، پوست پرتقالی شدن یا چروک دارد.
• به عوامل محیطی نظیر آفتاب، آلودگی یا محصولات مراقبت از پوست حساسیت نشان نمی دهد.

 

نشانه های پوست معمولی

نشانه های پوست معمولی

قبل از اينکه بخواهيم کرم پودر مناسب پوست معمولی را انتخاب کنيم بايد مطمئن بشويم که پوست ما معمولی و نرمال است. اگر نشانه های زير را در پوست خود مشاهده کرديد به شما تبريک می گوييم، شما پوست معمولی و نرمال داريد.

 • در پوست معمولی تعادلی بين چربی و رطوبت ديده می شود و به نظر نمی آيد که چرب يا خشک باشد. به عبارتی در پايان روز پوست شما چرب يا خشک نيست.
 • به طور عمده صاف و بدون علائم خاصی از جمله جوش، قرمزی يا ترشح چربی است.
 • منافذ پوستی متوسطی دارد که به طور طبيعی باز نمی شوند و به طور قابل مشاهده بزرگ يا آشکار نيستند.
 • صاحبين پوست معمولی به طور معمول احساس تنگی يا خشکی نمی کنند.
 • اگر پوست معمولی به طور موقت تحت تأثير مشکلاتی نظير برودت يا گرما هوا قرار گيرد، به سرعت به وضعيت طبيعی خود باز می گردد.
 • پوست معمولی به طور کلی کمترين مشکلات پوستی نظير جوش، پوست پرتقالی شدن يا چروک دارد.
 • رنگ پوست معمولی به طور معمول تعادلی است و نه بسيار روشن و نه بسيار تيره.
 • به عوامل محيطی نظير آفتاب، آلودگی يا محصولات مراقبت از پوست حساسيت نشان نمی دهد.
 • انعطاف پذير است و قابليت بازگشت به وضعيت طبيعی را دارد؛ بنابراين اگر به مشکلاتی برخورد کند، به راحتی به وضعيت نرمال باز می گردد.

ويژگی های کرم پودر مناسب پوست معمولی

ويژگی های کرم پودر مناسب پوست معمولی

قبل از خريد کرم پودر مناسب پوست معمولی بايد ويژگی های بهترين کرم پودرهايی که برای پوست شما مناسب هستند را بدانيد. بديهی است با مطالعه اين ويژگی ها می توانيد با ديد باز بهترين محصول را انتخاب کنيد.

 1. دارای فرمولاسيون مرطوب کننده است: کرم پودر بايد حاوی مواد مرطوب کننده باشد تا پوست رطوبت کافی را حفظ کند و شما احساس تنگی يا خشکی نکنيد. درست است که پوست معمولی شما نياز به چربی اضافه ندارد؛ اما وجود مرطوب کننده به حفظ رطوبت پوست در طول زمانی که کرم پودر روی آن قرار می گيرد، کمک خواهد کرد.
 2. قابليت انطباق با پوست: اين کرم پودر بايد با پوست به خوبی انطباق داشته باشد تا نه تنها طبيعی به نظر بيايد، بلکه رنگ و تراکم مناسبی را ايجاد کند. کرم پودرهای سنگين با پوشش دهی بالا گاه روی پوست قرار نمی گيرند و چهره شما را غير طبيعی نشان می دهند.
 3. ماندگاری و پايداری بالا: اين کرم پودر بايد به مدت طولانی روی پوست ماندگاری داشته باشد و در طول روز به تجديد نياز نداشته باشد. البته که امروزه فيکساتورها کار تثبيت کنندگی را انجام می دهند؛ اما کرم پودر مناسب پوست معمولی ايده آل به خودی خود ساعات زيادی زيبايی پوست صورت شما را تضمين می کند.
 4. حاوی SPF است: برخی از کرم های پودر حاوی مواد معدنی يا فيلترهای محافظت از آفتاب (SPF) هستند که به حفاظت از پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب کمک می کنند. با خريد اين کرم پودرها نياز به استفاده از کرم ضد آفتاب نخواهيد داشت.
 5. دارای پيگمنت بالا است: انتخاب رنگ کرم پودر بسيار مهم است. بهتر است رنگی انتخاب کنيد که با رنگ پوستتان همخوانی داشته باشد تا ظاهری زيبا ايجاد کند و طبيعی به نظر بيايد. به همين منظور کرم پودر بايد در رنگ بندی های متنوع توليد شده باشد.
 6. پوشش دهی متوسط کافی است: قبلاً نيز گفته شد که دارندگان پوست معمولی مشکلات خاصی روی پوست خود ندارند و از اين نياز به پوشاندن ايرادات در اين افراد بسيار کم است. از اين رو انتخاب يک کرم پودر سبک با پوشش دهی متوسط می تواند زيبايی پوست آن ها را تضمين کند.
 7. حاوی ويتامين ها و آنتی اکسيدان ها است: کرم پودر حاوی ويتامين ها و آنتی اکسيدان ها می تواند به سلامت پوست شما کمک کند. ويتامين eاز جمله ويتامين هايی است که برای سلامت پوست مفيد و ضروری است و در کرم پودرهای با ويژگی های عالی يافت می شود.

  برای پوست معمولی، می توانيد از کرم پودرهای مبتنی بر آب يا سيليکون استفاده کنيد. هر دو نوع برای پوست معمولی مناسب هستند، اما بايد به نيازها و ترجيحات شخصی خودتان توجه کنيد.

کرم پودر ویتامینه لگراند شماره 803

قیمت اصلی 319,000 تومان بود.قیمت فعلی 271,000 تومان است.
کرم پودر ویتامینه حاوی مرطوب کننده مناسب پوستهای مختلط ،معمولی،خشک تاریخ انقضاء: 1405/07

پنکیک لگراند شماره 204

قیمت اصلی 389,000 تومان بود.قیمت فعلی 258,000 تومان است.

پنکک دوکاره لگراند

مناسب انواع پوست

تاریخ انقضاء : 1404/06

کدام نوع کرم پودر برای پوست معمولی بهتر است؟

کدام نوع کرم پودر برای پوست معمولی بهتر است؟

برای پوست معمولی، می توانيد از کرم پودرهای مبتنی بر آب يا سيليکون استفاده کنيد. هر دو نوع برای پوست معمولی مناسب هستند، اما بايد به نيازها و ترجيحات شخصی خودتان توجه کنيد.

کرم پودرهای بر پايه آب

کرم پودرهای بر پايه سيليکون

چگونه از کرم پودر مناسب پوست معمولی استفاده کنيم

تفاوتی ندارد جنس پوست شما چيست، بايد اصول آماده سازی پوست و زدن کرم پودر را رعايت نماييد و بدانیم که چطور کرم پودر بزنیم. برای اعمال کرم پودر مناسب پوست معمولی بايد مراحل زير را طی نماييد:

تميزی کردن پوست
ابتدا پوست خود را با يک پاک کننده ملايم تميز کنيد تا از آلودگی ها و چربی های اضافی پاک شود. سپس با آب ولرم صورتتان را بشوييد و با حوله نرم خشک کنيد. دقت کنيد از شوينده های مخصوص پوست نرمال کمک بگيريد. اگر ضروری نمی بينيد می توانيد از تونر استفاده کنيد. تونرها لايه عميق پوست را پاکسازی می کند و از آنجايی که پوست معمولی چربی اضافه ندارد استفاده از تونر الزامی نيست؛ مگر اينکه زمان طولانی است که پوست خود را پاکسازی نکرده است.
مرطوب کننده يا آبرسان استفاده کنيد
بعد از تميز کردن پوست، از يک مرطوب کننده استفاده کنيد. اين کرم رطوبت لازم را به پوست ارائه می دهد و پوست شما را برای استفاده از کرم پودر آماده می کند. انتخاب مرطوب کننده بايد با نوع پوست شما مطابقت داشته باشد. اگر پوست شما حتی به مقدار اندک به خشکی نزديک است از سرم های آبرسان و کرم های مرطوب کننده با ترکيبات روغن طبيعی استفاده کنيد؛ اما اگر پوست شما به سمت چربی نزديک تر است، تنها از سرم های آبرسان يا کرم مرطوب کننده بدون چربی کمک بگيريد.
استفاده از پرايمر (اختياری)
پوست معمولی مشکل خاصی ندارد و به صورت معمول بعد از يک کرم مرطوب کننده، کرم پودر روی پوست به خوبی اعمال می شود؛ اما اگر می خواهيد کرم پودرتان بهتر روی پوست بنشيند و ماندگاری بيشتری داشته باشد، می توانيد از پرايمر پوست استفاده کنيد. اين محصولات کمک می کنند تا پوستتان صاف تر شود و کرم پودر بهتر روی آن قرار گيرد.
کانسيلر استفاده کنيد
گفتيم پوست معمولی عيوب چندان مشخصی ندارد اما اگر لک های تيره، جای جوش و يا چين و چروکی روی پوستتان ديده می شود و يا ناحيه زير چشمتان تيره شده است می توانيد کانسيلر استفاده کنيد. کانسيلرها می توانند عيوب خاص صورت را پوشش دهند.
کرم پودر را اعمال کنيد
کرم پودر مناسب پوست معمولی را با يک برس مخصوص يا اسفنج آرايش به نرمی بر روی پوست خود بکشيد. از وسط صورت به سمت خارج حرکت کنيد و نهايت تمرکز خود را در مناطقی که نياز به بيشترين کاور دارند متوجه کنيد.

کرم پودر را تثبيت
برای افزايش ماندگاری کرم پودر، می توانيد از يک پودر تثبيت استفاده کنيد. با اين کار در صورت ترشح چربی، تعريق و يا لمس پوست، يکنواختی و زيبايی کرم پودر از بين نخواهد رفت.

کرم پودر لگراند مخصوص پوست معمولی

با توجه به این که در پوست معمولی میزان چربی و خشکی در تعادل است، این افراد نیاز به انجام مراقبت های پوستی خاص ندارند؛ اما باید در انتخاب کرم پودر خود دقت کنند. لگراند با توجه به ویژگی ها پوست معمولی اقدام به تولید دو محصول متفاوت نموده است.


کرم پودر روزانه لگراند
این محصول بافت سبکی دارد و برای مصرف روزانه طراحی شده است. از این رو بعد از استفاده از این محصول، منافذ پوست بسته نخواهد شد و همین امر به تنفس پوست کمک کرده و سلامت آن را تضمین می کند. این محصول دارای Spf است و به همین دلیل بعد از استفاده از این کرم پودر نیازی به استفاده از کرم ضد آفتاب نخواهید داشت. این کرم پودر به خوبی پوست شما را در برابر اشعه UV خورشید محافظت خواهد کرد. این محصول کاور و پوشانندگی متوسطی دارد و اگر پوست شما ایرادات خاصی ندارد بهترین گزینه برای شما استفاده از کرم پودر روزانه است.


کرم پودر ویتامین E لگراند
قبلا در مورد تاثیرات مثبت ویتامین E روی پوست صورت صحبت کردیم. لگراند با دانش نسبت به این ویژگی های مثبت، اقدام به تولید کرم پودر حاوی ویتامین ای نموده است. این محصول بافت سبکی داشته و برای مصرف روزانه مناسب است. پوشانندگی و کاور این محصول متوسط است و از آنجایی که افراد با پوست معمولی چندان نیاز به پوشانندگی ندارند (به دلیل عدم وجود مشکلات پوستی) این میزان پوشانندگی برای آن ها ایده آل خواهد بود. از آنجایی که ویتامین ای خود محافظ مناسبی برای اشعه UV است؛ در روزانه های نه چندان آفتابی می توانید از کرم ضد آفتاب استفاده نکنید.

کلام آخر

در اين مقاله به بررسی پوست معمولی و کرم پودر مناسب پوست معمولی با آن پرداختيم. افرادی که پوست معمولی دارند، اغلب با هيچ نوع مشکل خاصی اعم از چين و چروک های عميق، جوش های چرکی، لکه های تيره و … درگير نخواهد بود. از اين رو انتخاب يک کرم پودر سبک و بر پايه آب يا سيليکون می تواند زيبايی طبيعی پوست شما را چندين برابر نمايد. در اين ميان می توان به کرم پودر برند لوازم آرایشی لگراند اشاره کنيم که تمامی ويژگی های کرم پودر مخصوص پوست معمولی را دارد.

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *