آرایش صورت, کرم پودر

چطور کرم پودر بزنیم؟

چطور کرم پودر بزنم؟

کرم پودر (face powder) يک محصول آرايشی است که پس از اعمال آرايش مايع (مانند کرم پودر، کانسيلر يا رژگونه) بر روی پوست، به منظور تثبيت و ماندگاری بهتر آرايش استفاده می شود. همه ما بارها تجربه زدن کرم پودر را داريم؛ اما هميشه نکته ای وجود دارد که باعث می شود، آرايش صورت ما مانند ميکاپ آرتيست های حرفه ای نشود. 

در اين مواقع اين سوال مطرح می شود که چطور کرم پودر بزنيم تا عيوب صورتمان پوشش داده شود و آرايش زيباتری داشته باشيم.

- پيش از استفاده از کرم پودر، پوست خود را تميز کنيد

قبل از استفاده از کرم پودر، اطمينان حاصل کنيد که پوست شما تميز و آماده استفاده است. پوست خوب تميز شده، بهترين پايه برای اعمال آرايش است. برای تميز کردن پوست صورت می توانيد از لوازم بهداشتی که با جنس پوست شما تطابق دارد استفاده کنيد. استفاده از مواد شوينده نامناسب نه تنها کمکی به زيبايی پوست نمی کند؛ بلکه ممکن است به ساختار پوست شما آسيب برساند.

پيش از استفاده از کرم پودر، پوست خود را تميز کنيد

- پيش از استفاده از کرم پودر از پرايمر يا مرطوب کننده استفاده کنيد

زيرسازی يکی از مهم ترين جواب هايی است که در سوال چطور کرم پودر بزنيم بايد پاسخ داده شود. بعد از شستن پوست صورت، به صورت طبيعی پوست از هر گونه چربی عاری می شود و اين برای افرادی که پوست خشک دارند، خبر خوشحال کننده ای نيست. 

هر چند که شوينده های مناسب پوست خشک، کمی مرطوب کننده در فرمولاسيون خود دارند. برای خانم هايی که پوست خشک دارند ضروری است که قبل از استفاده از کرم پودر از مرطوب کننده و يا پرايمر استفاده کنند. 

خانم هايی که پوست چرب دارند نيز بهتر است از پرايمر استفاده کنند تا مواد مغذی مورد نياز پوست را تامين نمايند.

پيش از استفاده از کرم پودر از پرايمر يا مرطوب کننده استفاده کنيد

- با کمک کانسيلر و رژگونه روی پوست سايه روشن ايجاد کنيد

همانطور که می دانيد امروز داشتن گونه های برجسته و چانه زاويه دار ملاک های زيبايی صورت هستند. شما با کمک کانسيلر و رژگونه لگراند می توانيد اين فاکتورهای زيبايی را روی صورت خود اعمال کنيد. 

کافی است کانسيلر يا رژگونه تيره رنگی انتخاب کرده و در نقاط مناسب از صورت خود اعمال نماييد. 

با کمک کانسيلر و رژگونه روی پوست سايه روشن ايجاد کنيد

- برای استفاده از کرم پودر از برس يا اسفنج استفاده کنيد

مهم ترين کاری که در جواب به سوال چطور کرم پودر بزنيم بايد بدانيد استفاده از ابزار مناسب است. برای اعمال کرم پودر روی صورت دو گزينه پيش رو داريد؛ برس يا اسفنج. 

برس ها معمولاً دارای سری های نازک و دقيق هستند که به شما امکان می دهد کرم پودر را با دقت بيشتری اعمال کنيد. با استفاده از برس می توانيد به طور دقيق تر تراکم کرم پودر را تنظيم کنيد و اضافه های احتمالی را به خوبی حذف کنيد. 

پس اگر به دنبال ظاهر طبيعی تر هستيد، می توانيد با برس لايه های نازک تری از کرم پودر اعمال کنيد. اما در مقايسه با اسفنج، استفاده نادرست از برس ممکن است خطوطی را روی پوست ايجاد کند يا ظاهر کرم پودر را ناپيوسته کند و استفاده از برس برای افراد مبتدی کمی سخت به نظر می رسد.

با استفاده از اسفنج، می توانيد کرم پودر را به طور يکنواخت تراکم دهيد و ظاهر طبيعی تری را به دست آوريد. اسفنج ها اغلب به ترکيب محصولات آرايشی کمک می کند و لوازم آرايش را با هم به خوبی ترکيب می کنند. اسفنج ها معمولاً به سرعت بيشتری از برس ها اجازه می دهند کرم پودر را روی پوست پخش کنيد. 

حال اگر از معايب اسفنج در مقايسه با برس صحبت کنيم بايد گفت که استفاده از اسفنج ممکن است در برخی موارد منجر به افزايش تراکم کرم پودر شود و لايه های بيشتری را ايجاد کند. نسبت به برس، اسفنج ها ممکن است کمترين کنترل بر تراکم و توزيع کرم پودر را به شما بدهند.

به طور کلی، اسفنج برای ايجاد ظاهر طبيعی تر و تراکم يکنواخت تر مناسب است، در حالی که برس به ايجاد دقت بيشتر و کنترل در تراکم کمک می کند. برای بهترين نتيجه، ممکن است بخواهيد هر دو ابزار را با ترکيب استفاده کنيد.

- کرم پودر با حرکات نرم و يکنواخت توزيع کنيد

بايد گفت که مهم ترين مرحله در مراحل چطور کرم پودر بزنيم توزيع آن است. با حرکات نرم و آرام، کرم پودر را از مرکز صورت به سمت خارج توزيع کنيد. از ترکيب دست ها، برس يا اسفنج برای توزيع يکنواخت کرم پودر استفاده کنيد.

Distribute the powder cream with soft and uniform movements

- در استفاده از کرم پودر اغراق نکنيد

ابتدا مقدار کمی از کرم پودر را روی صورت قرار دهيد و سپس تراکم دهيد. از اضافه کردن مقدار زيادی کرم پودر خودداری کنيد تا پوست طبيعی باقی بماند. برخلاف تصور استفاده از کرم پودر اضافه لک ها، خال ها، جای جوش و … را پوشش نمی دهد و شمابرای پوشش آن ها يا بايد از کرم پودری با پوشش دهی بالا استفاده کنيد و يا قبل از شروع آرايش به کمک کانسيلر روشن و مطابق با رنگ پوست و کرم پودر، آن ها را پوشش دهيد

در استفاده از کرم پودر اغراق نکنيد

- بر نواحی مهم صورت تمرکز داشته باشيد

به ويژه روی مناطق چرخشی صورت مانند ميانی پيشانی، زوايای فک، فاصله بين پيشانی و بينی، گونه ها، بين ابروها، اطراف دهان و لب ها و زير چشم ها کرم پودر را به طور دقيق تر اعمال کنيد. اين نواحی معمولاً نياز به تثبيت بيشتر دارند.

Focus on the important areas of the face

- حذف اضافات و تراکم پودر را فراموش نکنيد

پس از اعمال کرم پودر، می توانيد با يک برس يا اسفنج نرم اضافه های احتمالی را حذف کنيد تا آرايش ناپيوسته به نظر نرسد و تراکم کرم پودر را تنظيم کنيد.

حذف اضافات و تراکم پودر را فراموش نکنيد

برای داشتن چهره ای جذاب و حذف ايرادات احتمالی صورت می توانيد از سايه روشن استفاده کنيد. به کارگيری لوازم آرايشی مات و براق در قسمت های مختلف صورت اين اجازه را به شما می دهد که چهره بسيار زيباتری داشته باشيد. به عنوان مثال با کمک کرم پودر، کانسيلر و هايلايتر می توانيد بينی خود را کوچکتر کنيد.

- تنظيم قسمت های مات يا براق صورت مهم است

تنظيم قسمت های مات يا براق صورت مهم است

اشتباهات رايج در استفاده از کرم پودر

اشتباهات رايج در استفاده از کرم پودر

حتما شما هم متوجه تفاوت کرم پودر زدن خودتان با افرادی ماهر يا ميکاپ آرتيست ها شده ايد. در اين مواقع از خود می پرسيم که چطور کرم پودر بزنيم تا پوستی همانند اين افرادی ايجاد شود و زيبايی مورد نظر حاصل گردد. 

استفاده نادرست از کرم پودر می تواند منجر به نتايج غيرمطلوب در آرايش شما شود. در زير به برخی از اشتباهات رايج در استفاده از کرم پودر و نحوه پيشگيری از بروز آن ها، اشاره شده است:

- استفاده از کرم پودر در مقدار زياد

استفاده از مقدار زيادی کرم پودر ممکن است باعث ايجاد لايه های ضخيم و ناخوشايند بر روی پوست شود. از مقدار کمتری کر پودر استفاده کنيد و به تدريج تراکم دهيد تا ظاهر طبيعی تری ايجاد شود. دقت کنيد برای حذف لکه های بسيار پررنگ نمی توان از کرم پودر انتظار داشت و با اضافه کردن کرم پودر نمی توانيد اين ايرادات را پوشش دهيد. در اين مواقع کانسيلر می تواند به شما کمک کند.

- عدم ترکيب مناسب کرم پودر با آرايش زيرسازی

در صورتی که نتوانيد کرم پودر خود را با پرايمر، کانسيلر، رژگونه و مرطوب کننده ترکيب کنيد؛ آرايش شما يکدست و طبيعی نخواهد بود. اصولاً پيشنهاد می شود به جای قرار دادن کانسيلر به صورت مستقيم روی پوست، آن ها را روی دست زده و به کمک برس و اسفنج در سمت های مناسب قرار دهيد. به اين شکل محو کردن آرايش کار ساده تری خواهد بود.

- عدم تثبيت زيرسازی پوست

قبل از استفاده از کرم پودر و اينکه چطور کرم پودر بزنيم تا پوستی صاف و يکدست داشته باشيم، بايد مطمئن شويد که زيرسازی شما (پرايمر، کانسيلر، رژگونه و…) به خوبی تثبيتشده است. در غير اين صورت ترکيب نامتوازنی از کرم پودر روی پوست شما ايجاد میشود.

- عدم تنظيم تراکم کرم پودر در نواحی مهم صورت

اگر در مناطقی که به تراکم بيشتری از کرم پودر نياز دارند مانند زير چشم ها، گونه ها و منطقه تی لاين (فاصله بين پيشانی و بينی)، تراکم مناسبی ايجاد نکنيد، آرايش يکدستی نخواهيد داشت. همانطور که قبلاً گفته شد در قسمت های از صورت بايد کرم پودر بيشتر و با دقت بيشتر استفاده کنيد تا زيبايی مورد توقع حاصل شود.

- استفاده از کرم پودر با براقيت زياد

استفاده از کرم پودر با براقيت زياد ممکن است در نقاطی مانند ناحيه تی لاين (فاصله بين پيشانی و بينی)، گونه های صورت و زير چشم ها به ايجاد لکه ها و درخشش زياد منجر شود. اين ممکن است سايه روشن تا متوازنی ايجاد کرده و فرم صورت شما را ناهنجار نشان دهد. 

اصولاً نواحی از پوست صورت نياز به استفاده از کرم پودر براق يا هايلايتر دارد. شما مجاز هستيد در اين قسمت ها از اين لوازم استفاده کنيد و ديگر قسمت های صورت را با کرم پودر مات پوشش دهيد.

- عدم حذف ميزان اضافی کرم پودر

پس از اعمال کرم پودر، اضافه های احتمالی را پاک کنيد. اين اضافه ها ممکن است به آرايش شما آسيب زده و ظاهر طبيعی شما را از بين ببرند. برای اين کار از يک دستمال کاغذی، اسفنج يا برس تميز کمک بگيريد.

- استفاده از ابزارهای نامناسب

پس از اعمال کرم پودر، اضافه های احتمالی را پاک کنيد. اين اضافه ها ممکن است به آرايش شما آسيب زده و ظاهر طبيعی شما را از بين ببرند. برای اين کار از يک دستمال کاغذی، اسفنج يا برس تميز کمک بگيريد.

- استفاده از ابزارهای نامناسب

استفاده از ابزارهای نامناسب برای اعمال کرم پودر ممکن است به ناپيوستگی آرايش و ايجاد خطوط ناخواسته منجر شود. 

پس در جواب اين سوال که چطور کرم پودر بزنيم تاپوستی زيبا داشته باشيم بايد گفت که ابزار مناسب انتخاب کنيد. شما برای اعمال کرم پودر می توانيد از انگشتان دست، برس و اسفنج و يا ترکيبی از اين سه استفاده نماييد. قبلاً درباره ارجحيت اين دو صحبت شده است

- عدم انتخاب کرم پودر مناسب با رنگ و جنس پوست

کرم پودر انتخاب شده بايد با رنگ پوست شما هماهنگی داشته باشد. شايد در گذشته داشتن پوست روشن، ترند بود؛ اما امروزه همه ميکاپ آرتيست ها با هر رنگ پوست؛ تلاش می کنند، پوستی طبيعی و زيبا داشته باشند. مهم تر از رنگ پوست در انتخاب کرم پودر، جنس پوست است. اگر فردی با پوست خشک يا چرب هستيد بايد کرم پودر مناسب با پوست خود را انتخاب کنيد. در مورد افرادی که پوست معمولی دارند؛ نيز کرم پودرهايی طراحی شده است. 

اما اگر در قسمت هايی از پوست صورت، نشانه های پوست خشک می بينيد و در ديگر قسمت ها، نشانه های پوست چرب ديده می شود؛ اين زيرسازی است که به شما در داشتن پوست معمولی کمک خواهد کرد. استفاده از کرم پودر لگراند اين مزيت را دارد که برای همه پوست ها مناسب است.

کلام آخر

در اين مطلب به بررسی اين موضوع پرداختيم که چطور کرم پودر بزنيم. می توان به جرات گفت که داشتن پوستی صاف، يکدست و زيبا تنها در صورتی حاصل خواهد شد که در انتخاب کرم پودر خود کمال دقت را داشته باشيد و به صورت اصولی و درست آن را روی پوست خود اعمال نماييد. کرم پودرهای لگراند با تنوع رنگی بسيار بالا برای همه انواع پوست مناسب است. 

اين کرم پودرها با داشتن ترکيبات و فرمولاسيون غنی از ويتامين Eو با داشتن روغن های طبيعی، چربی مناسب برای پوست های خشک را فراهم کرده و از چرب شدن بيش از اندازه در پوست های چرب پيشگيری می کند. 

هر چند با داشتن زيرسازی مناسب می توانيد با خيال راحت تری از اين کرم پودرها استفاده نماييد. در صورت تمايل به خريد هر يک از محصولات برند آلمانی لگراند می توانيد به فروشگاه اينترنتی لگراند مراجعه کنيد.

4.9/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *