آرایش صورت, پنکک

چطور پنکیک بزنیم؟

چطور پنکیک بزنیم؟

همانطور که می دانيد استفاده از پنکيک يکی از مهم ترين مراحل انجام يک ميکاپ حرفه ای است. هر چند بسياری از خانم ها برای يکدست و زيبا کردن صورت خود تنها از پنکيک استفاده می کنند. قبل از اينکه بدانيم چطور پنکيک بزنيم، بد نيست ببينيم پنکيک چيست و چه کارايی دارد. پنکيک صورت يا پنکيک کرم (Cream Pancake) يک نوع محصول آرايشی است که با پوشش بالا و تراکم قابل تنظيم، برای پوشش عيوب پوست، لکه ها، جوش ها، تيرگی ها و علائم غيرمطلوب ديگر استفاده می شود. 

اين محصول معمولاً به صورت کرمی يا پودر تهيه می شود و به عنوان يک پايه آرايشی برای ايجاد پوشش و پايه ای برای ساير محصولات آرايشی شناخته می شود. اگر نياز داريد تا عيوب پوست خود را پوشش دهيد و پوششی بالا و ماندگاری طولانی تر برای آرايش خود ايجاد کنيد، پنکيک می تواند يک انتخاب مناسب باشد. همچنين، در هنگام استفاده از پنکيک، مهم است که محصولات پايه آرايشی قبلی خود را به خوبی تراکم دهيد و پس از اعمال پنکيک، با توجه به نيازهای خود، به تنظيم و تراکم مناسب بپردازيد. دلايل استفاده از پنکيک صورت عبارت اند از:

مراحل استفاده از پنکيک در يک ميکاپ حرفه ای

مراحل استفاده از پنکيک در يک ميکاپ حرفه ای

بديهی است که همه به دنبال داشتن ميکاپی حرفه ای هستيم که در پايان کار، پوست ما را کاملاً طبيعی، زيبا و يکدست نمايش دهد. از اين رو بايد بدانيم که چطور پنکيک بزنيم تا نتيجه مورد نظر خود را به دست آوريم. استفاده از پنکيک در يک آرايش حرفه ای می تواند به ايجاد پوشش بالا و نتايج طبيعی و ماندگاری بيشتر کمک کند. در ادامه مراحلی را برای استفاده از پنکيک بايد بدانيم را بررسی خواهيم کرد:

1. تميز کردن و مرطوب کردن پوست

تميز کردن و مرطوب کردن پوست

ابتدا پوست خود را با يک کرم شستشو يا ژل مخصوص تميز کردن پوست تميز کنيد. در انتخاب محصول استفاده شده کمال دقت را داشته باشيد. ماده شوينده بايد برای جنس پوست شما مناسب و متناسب باشد. سعی کنيد که از محصولات برند استفاده کنيد تا در مراحل شستشو به پوست خود آسيب نرسانيد پس از تميز کردن، پوست خود را با يک تونر، کرم مرطوب کننده يا پرايمر، مرطوب کنيد. اين کار باعث ايجاد پايه مناسب برای آرايش می شود و همچنين رطوبت پوستتان که در حين شستشو از بين رفته را باز می گرداند. 

در مورد خانم هايی که پوست خشک دارند، استفاده از کرم مرطوب کننده و پرايمر مخصوص پوست خشک را توصيه می کنيم که ميزان چربی بيشتری دارد؛ اما خانم هايی که پوست چرب دارند بايد بيشتر از آبرسان های پوستی کمک بگيرند که free oilيا بدون چربی هستند.

2. زيرسازی پوست را آغاز کنيد

Start the foundation of the skin

همه ما ايراداتی روی پوست خود مشاهده می کنيم که نياز است به کمک لوازم آرايشی آن ها را پوشش دهيم. بعضی از ما از لک های روی پوستمان رنج می بريم، بعضی از جای جوش ها شکايت داريم و گاه چين و چروک زيبايی پوست ما را کاهش داده اند. در هر صورت پنکيک نمی تواند مشکلات عميق پوستی را پوشش دهد هر چند که پوشش دهی بالايی داشته باشد. به همين منظور بايد در ابتدا تلاش کنيم مشکلات پوستی را به کمک ابزار مناسب پوشش دهيم. برای اين کار می توانيد از يک کانسيلر و کرم پودر استفاده کنيد. هر دو را با توجه به رنگ پوستتان انتخاب کنيد و با کمک کانسيلر لک ها و جای جوش را پوشش دهيد. به کمک يک کرم پودر يک پايه مناسب برای استفاده از پنکيک آماده نماييد. 

دقت کنيد که در انتخاب کانسيلر و کرم پودر کمال دقت را به خرج دهيد؛ چرا که بيشترين برخورد را پوست دارند و بايد با جنس پوست شما تناسب داشته باشند. برای پيشگيری از بروز چنين مشکلاتی می توانيد از کانسيلر و کرم پودر لگراند کمک بگيريد که برای انواع پوست مناسب هستند. همینطور میتوانید در لگراند بیاموزید که چطور کرم پودر بزنید.

3. پنکيک بزنيد

apply face powder

حال که پوست ما برای پذيرش و اعمال پنکيک آماده شده است بايد ببينيم چطور پنکيک بزنيم که زيرسازی آسيب نبيند و در عين حال پوستمان به استانداردهای مد نظرمان نزديک شود.

4. حال ديگر لوازم آرايشی را استفاده نماييد

حال ديگر لوازم آرايشی را استفاده نماييد

پس از اعمال پنکيک، می توانيد به ترتيب محصولات آرايشی ديگر مانند رژ لب، رژ گونه، مداد ابرو و موارد ديگر اعمال کنيد. استفاده از اين لوازم آرايشی بايد با هوشياری انجام گيرد تا نه تنها به پوست آسيب وارد نشود؛ بلکه همخوانی بين فاکتورهای زيبايی صورت نيز حفظ شود.

5. آرايش خود را تثبيت نماييد

Fix your makeup

برای افزايش ماندگاری آرايش، از پودر تثبيت کننده يا فيکساتور استفاده کنيد. اين کار به کاهش براقيت غيرمطلوب و تثبيت آرايش کمک می کند. با دقت نهايی به آرايش خود نگاه کنيد و اطمينان حاصل کنيد که تمامی محصولات به درستی تراکم داده شده اند و نتيجه نهايی به دست آمده به تراکم و پوشش مطلوبی دست يافته است.

اشتباهات رايج در استفاده از پنکيک که بد نيست بدانيد

Common mistakes in using face powder that are not bad to know

اصولاً از ميکاپ آرتيست های حرفه ای سوال می شود که چطور پنکيک بزنيم؟ اما آن ها فوت کوزه گری استفاده از پنکيک و ديگر لوازم آرايشی را به شما نمی گويند. همه ما با خيال اينکه روش صحيح پنکيک زدن را آموخته ايم، آرايش می کنيم اما هميشه اشتباهات کوچک هستند که کار را خراب خواهند کرد. در ادامه بيشتر درباره اشتباهات رايج در استفاده از پنکيک را بررسی خواهيم کرد.

1. پنکيک را به اندازه برداريد؛ نه زياد و نه کم

استفاده از مقدار زيادی پنکيک ممکن است به ايجاد لايه های ضخيم بر روی پوست منجر شود. از مقدار کمتری استفاده کنيد و تراکم را به تدريج افزايش دهيد تا پوشش طبيعی تری ايجاد شود. استفاده از پد مناسب به شما کمک می کند که پنکيک را بهتر و روان تر روی صورت پخش کنيد

2. عدم زيرسازی مناسب و متناسب با پوست

اگر پوست خود را به درستی مرطوب نکنيد يا از پرايمر مناسب استفاده نکنيد، پنکيک ممکن است ناپيوسته به نظر برسد. به عبارتی پنکيک هايی که حالت پودری دارند بايد برای نشستن روی پوست چربی مورد نياز خود را از پوست دريافت کنند. اگر از کرم پودر استفاده نمی کنيد بايد اين چربی را به کمک پرايمر، تونر يا کرم مرطوب کننده به پنکيک تزريق کنيد. در مورد پنکيک هايی که برای پوست خشک طراحی شده اند و چربی بالايی دارند؛ مشکلات از اين دست وجود ندارد؛ اما دقت کنيد استفاده از پنکيک مناسب پوست خشک برای پوست چرب را به هيچ عنوان توصيه نمی کنيم.

3. عدم پخش درست و اصولی پنکيک روی پوست

در اينجا مشکل ميزان پنکيکی که برمی داريد نيست. مشکل در اينجا استفاده از پنکيک در قسمت های مهم صورت است. در نواحی که به پوشش بيشتری نياز داريد مانند زير چشم ها يا جای جوش ها و لکه های ديگر، تراکم مناسبی ايجاد کنيد و با توجه به نياز تنظيم کنيد. البته اگر آرايش حرفه ای کنيد برای پوشش اين مشکلات از کانسيلر کمک بگيريد و پنکيک را برای ايجاد پوشش مناسب و افزايش طول عمر آرايش به کار بگيريد.

4. انتخاب پنکيک اشتباه

در زمان انتخاب پنکيک بايد دقت کنيد که پنکيک خريداری شده با جنس پوست شما همخوانی دارد يا نه؟ اگر از پنکيک مناسب پوست چرب روی پوست خشک استفاده کنيد؛ شاهد پوسته پوسته و اصطلاحاً ماسيدن پنکيک خواهيد بود. در حالت عکس که پنکيک مناسب پوست خشک روی پوست چرب استفاده شود؛ خيلی زود شاهد افزايش ميزان جوش های روی پوستتان خواهيد بود. از اين رو عدم توزيع يکنواخت پنکيک روی پوست به دليل انتخاب اشتباه شما است.
در مورد ديگر بهتر است که رنگ پنکيک را مطابق با رنگ پوست انتخاب کنيد. اگر تمايل به برنزه ديده شدن داريد؛ به سراغ يک يا دو درجه رنگ های تيره تر برويد؛ اما اصولاً ما خانم های ايرانی تمايل به حفظ رنگ پوست و حتی روشن تر نمودن آن داريم. از اين روبرای روشن تر کردن پوست صورتتان يک يا نهايتاً دو درجه رنگ های روشن را انتخاب کنيد. در صورت تغيير رنگ پوست؛ حواستان به رنگ پوست گردن و دست ها نيز باشد.

5. استفاده از ابزارهای نامناسب برای توزيع پنکيک

انتخاب اسفنج يا برس نامناسب برای اعمال پنکيک می تواند به ايجاد خطوط ناخواسته و پوشش نامناسب منجر شود. دقت کنيد که اسفنج های ارائه شده توسط برند سازنده، گزينه های مناسبی برای اعمال پنکيک هستند؛ اما بهترين ابزار برای اعمال پنکيک، اسفنج ارائه شده يا يک قلموی سر گرد پرپشت است.

پنکيک را با کرم پودر بزنيم يا نه؟

قبلاً گفتيم که قبل از استفاده از پنکيک، زيرسازی مناسب انجام دهيد و بهتر است که از کرم پودر استفاده نماييد؛ اما اگر به دنبال آرايش حرفه ای نيستيد اين سوال پيش می آيد که چطور پنکيک بزنيم؟ با کرم پودر يا بدون آن. استفاده از کرم پودر قبل از پنکيک به نيازها و نتيجه مد نظر شما بستگی دارد. اگر نياز به پوشش بيشتری داريد و ماندگاری طولانی تر می خواهيد، بهتر است قبل از اينکه پنکيک بزنيد، زيرسازی کاملی را داشته باشيد که کرم پودر يکی از آن ها خواهد بود.
اگر می خواهيد ظاهر طبيعی تری داشته باشيد و به پوشش متوسطی نياز داريد، می توانيد تنها از تونر، کرم مرطوب کننده يا پرايمر استفاده کنيد و پنکيک را روی آن ها اعمال نماييد. در اين موارد ماندگاری بسيار طولانی و پوشش بالا را انتظار نداشته باشيد. اين روش برای خانم های جوانی که ايرادات زيادی روی پوست ندارند و دوست دارند با يک آرايش دخترانه در اجتماع حاضر شوند مناسب خواهد بود.

کلام آخر

در اين مطلب به بررسی اين موضوع پرداختيم که چطور پنکيک بزنيم. استفاده از پنکيک به ظاهر ساده به نظر می رسد؛ اما برای يک آرايش حرفه ای کار ساده ای نيست. شايد مهم ترين قسمت در اين موضع انتخاب پنکيک مناسب با پوست است. چرا که اگر پنکيک اشتباه خريداری کنيد؛ هر چقدر هم حرفه ای باشيد، نمی توانيد نتيجه مطلوبی از آرايش خود به دست آوريد. از اين رو جنس پوستتان را بشناسيد و با توجه به آن پنکيک بخريد. در ضمن فراموش نکنيد که پنکيک خود را از برندهای معتبر همچون لگراند خريداری کنيد که اعتبار خود را در فروش محصولات آرايشی بهداشتی استاندارد می دانند. در صورت تمايل به خريد هر يک از محصولات برند لگراند می توانيد به فروشگاه اينترنتی اين برند مراجعه کنيد.

4.9/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *