آرایش صورت, کرم پودر

کرم پودر مناسب پوست مختلط

کرم پودر مناسب پوست مختلط

همانطور که می دانيد کرم پودر از جمله لوازم آرايشی که بيشترين تماس را با پوست دارد. از اين رو انتخاب کرم پودری که با ساختار پوست ما همخوانی داشته باشد، بسيار مهم است. از طرفی دارندگان پوست مختلط يا ترکيبی کار سختی در پيش دارند، چرا که هر قسمت از پوست صورت آن ها، ويژگی خاص خود را دارد. اين افراد برای استفاده از کرم پودر بايد کرم پودر مناسب پوست ترکيبی را انتخاب کنند؛ اما قبل از اينکه ويژگی های کرم پودر مناسب پوست مختلط را بررسی کنيم، بايد ويژگی های پوست مختلط يا ترکيبی را بدانيم.

پوست مختلط چيست و چه ويژگی هايی دارد

پوست ترکيبی يا مختلط ويژگی هايی دارد که آن را از ساير انواع پوست متمايز می کند. ويژگی های عمده پوست مختلط عبارت اند از:

پس می توان نتيجه گرفت که اگر در قسمت چانه، پيشانه و بينی، پوستی براق داريد و هميشه جوش های آکنه ای در اين نواحی ديده می شوند و در عين حال در ناحيه اطراف چشم، لب ها و گونه احساس تنگی و خشکی پوست داريد، شما صاحب يک پوست مختلط هستيد.

چگونه پوست مختلط را برای آرايش آماده نماييم؟

بهترين کار برای داشتن آرايشی زيبا و يکدست، نرمال سازی تمامی قسمت های پوست است. به عبارتی شما بايد از محصولات مناسب با پوست خشک در نواحی خشک صورت و از محصولات آرايشی و بهداشتی مناسب پوست چرب در نواحی چرب صورت کمک بگيريد. در ادامه بيشتر با مراحل آماده سازی پوست مختلط برای آرايش آشنا خواهيم شد:

تميز کردن پوست

ابتدا پوستتان را با يک پاک کننده ملايم تميز کنيد. اين کار به برداشتن آلودگی ها، آرايش قديمی و چربی اضافی کمک می کند. برای نواحی چرب تر پوست خود (معمولاً ناحيه تی يا پيشانی) از يک پاک کننده با مرطوب کنندگی و برای نواحی خشک تر از پاک کننده های ملايم تر با خاصيت آبرسانی استفاده کنيد. البته هستند لوازم بهداشتی که برای پوست مختلط طراحی شده اند اما برای داشتن يک پوست ايده آل بهترين کار استفاده از دو نوع متفاوت از لوازم بهداشتی است.

تميز کردن پوست

پاکسازی عميق با تونر

انتخاب تونری مناسب برای پوست مختلط می تواند به متعادل نمودن نواحی مختلف پوست کمک کند. تونر باعث تعادل ترشح چربی در نواحی چرب تر و ارتقاء رطوبت نواحی خشک تر می شود و در عين حال پوست را به شکل عميق پاک سازی می کند.

Deep cleansing with toner

استفاده از مرطوب کننده يا آبرسان

استفاده از يک مرطوب کننده مناسب برای پوست مختلط گزينه خوبی است؛ اما بهترين کار اين است که برای نواحی خشک تر پوستتان از مرطوب کننده با خصوصيت آبرسان و برای نواحی چرب تر از مرطوب کننده های بدون چربی يا (FREE OIL) استفاده کنيد. بعد از انجام مراحل فوق، پوست شما در تمامی نواحی به يک تعادل نسبی رسيده است و از اين رو می توانيد آرايش خود را آغاز نماييد.

استفاده از مرطوب کننده يا آبرسان

ويژگی های کرم پودر مناسب پوست مختلط

کرم پودر مناسب پوست مختلط بايد توانايی ارائه چربی به نواحی خشک پوست و آبرسانی به نواحی چرب پوست را داشته باشد. بديهی است که بهترين کار برای داشتن آرايشی زيبا، انجام مراقبت های پوستی و نرمال سازی تمامی قسمت های پوست صورت است؛ اما کرم پودر مناسب پوست ترکيبی تا حدودی می تواند احتياجات پوستی شما را تأمين نمايد. مهم ترين ويژگی هايی که کرم پودر مناسب پوست ترکيبی بايد داشته باشد شامل موارد زير است:

راهنمای خريد بهترين کرم پودر مناسب پوست مختلط

با نگاهی اجمالی به اينترنت می توانيد برندهای متنوعی را بيابيد که کرم پودر مناسب پوست مختلط توليد نموده اند؛ اما کدام يک از اين گزينه ها برای شما بهتر است؟ برای پاسخ به اين سؤال بايد چند نکته زير را در زمان خريد مد نظر داشته باشيد:

 1. انتخاب کرم پودر با پوشش متوسط
  به دليل تنوع پوست مختلط، بهتر است از کرم پودر با پوشش متوسط استفاده کنيد. اين نوع کرم پودر می تواند نواحی چرب پوست را مات کند و نواحی خشک را نيز پوشش دهد. کرم پودرهايی که پوشش قوی دارند، اغلب بسيار سنگين هستند و منافذ پوست را می بندند. اين ويژگی در طولانی مدت به تشديد علائم پوستی شما (توليد چربی و خشکی بيشتر) می انجامد.
 2. انتخاب کرم پودر غير کومدون زا يا (non-comedogenic)
  محصولات ضد کومدون زا، به محصولاتی گفته می شود که روی پوست چربی ايجاد نمی کنند. اين محصولات منافذ باز پوست را نبسته و بعد از استفاده از آن در پوست احساس سنگينی نخواهيد کرد. انتخاب کرم پود ضد آلرژی اگر پوست شما حساس است، از کرم پودر هايی که فاقد مواد آلرژی زا، عطر و رنگ های اضافی هستند استفاده کنيد. اين ويژگی برای کاهش علائم ناراحت کننده پوست اعم توليد چربی بيشتر و پوسته پوسته شدن ناشی از خشکی کمک خواهد کرد.
 3. تست رنگ پوست داشته باشد
  قبل از خريد کرم پودر، تست رنگ پوست خود را انجام دهيد. رنگ کرم پودر بايد با رنگ پوست شما سازگار باشد تا علاوه بر ايجاد زيبايی، توانايی پوشش عيوب پوست را نيز داشته باشد. بيشتر فروشگاه های آرايشی امکان تست رنگ پوست با نمونه های کوچک يا تستر را فراهم می کنند تا مطمئن شويد که رنگ کرم پودر با پوست شما سازگار است.
 4. انتخاب کرم پودر با ويژگی مات کنندگی
  امروزه داشتن يک پوست مات به عنوان ملاک زيبايی شناخته می شود. از طرفی افرادی که دارای پوست مختلط هستند، در ناحيه Tبراق بودن و شفافيت بيش از اندازه را تجربه می کنند. از اين رو بايد مطمئن شويد که کرم پودر انتخاب شده به براق شدن پوست شما منجر نمی شود و ناحيه چرب پوست شما را مات می نمايد.

کرم پودر SPF لگراند شماره 901

قیمت اصلی 263,000 تومان بود.قیمت فعلی 223,000 تومان است.
کرم پودر SPF لگراند حاوی ضدآفتاب و مرطوب کننده مناسب انواع پوست تاریخ انقضاء : 1404/03

کرم پودر SPF لگراند شماره 905

قیمت اصلی 263,000 تومان بود.قیمت فعلی 223,000 تومان است.
کرم پودر SPF لگراند حاوی ضدآفتاب و مرطوب کننده، مناسب انواع پوست تاریخ انقضاء : 1404/03

معرفی برند برتر کرم پودر مناسب پوست مختلط

معرفی برند برتر کرم پودر مناسب پوست مختلط

لگراند ساخت کرم پودر مناسب پوست مختلط را با بهترين فرمولاسيون روز دنيا در دستور کار خود قرار داده است. کرم پودر لگراند مناسب پوست مختلط با ويژگی های زير به بازار عرضه شده است:

 • دارای ويتامين E
 • فاقد چربی يا FREE OIL
 • مناسب برای پوست
 • های مختلط و چرب
 • تقويت کننده نرمی و
 • لطافت پوست
 • با پوشش دهی مناسب
 • با تناژ رنگی متناسب
 • دارای رنگ مات
 • محافظ پوست
 • ضد چروک و پيری
 • دارای ساختار سبک
 • با ماندگاری طولانی روی پوست

نحوه مصرف درست کرم پودر

نحوه مصرف درست کرم پودر

از آنجايی که پوست شما يکدست نيست و در قسمت های مختلف ويژگی های متفاوتی دارد؛ بهتر است در نحوه استفاده از کرم پودر روی صورت حساس باشيد. برای اينکه کرم پودر مناسب پوست مختلط به درستی روی پوستتان بنشيند، بهتر است به چند توصيه زير عمل کنيد:

 1. پوست تميز و آماده کنيد: قبل از هر کاری پوست خود را به کمک يک شوينده ملايم شستشو دهيد. در ادامه و قبل از استفاده از کرم پودر، پوست خود را با يک مرطوب کننده مناسب پوست مختلط آبرسانی کنيد و بگذاريد کاملاً جذب شود. اين گام به ايجاد يک پايه مرطوب برای کرم پودر کمک می کند. مرطوب کننده هايی که خاصيت آبرسانی دارند مناطق چرب پوست را چرب تر نخواهند کرد و در مناطق خشک پوست آبرسانی مناسبی انجام می دهند.
 2. کرم پودر را به اندازه کافی استفاده کنيد: مقدار کرم پودری که روی پوست اعمال می کنيد بسته به ترجيح شما متغير است. برخی از ميکاپ آرتيست توصيه می کنند يک لايه نازک از کرم پودر بر روی پوست بزنيد و سپس در صورت نياز لايه دومی را اعمال کنيد. گذاشتن مقدار زياد کرم پودر روی پوست، آن را سنگين کرده و منافذ پوستی را پوشش می دهد. اين برای قسمت های چرب پوست شما مضر است.
 3. از ابزارهای مناسب برای پخش کرم پودر استفاده کنيد: از ابزارهايی مانند اسفنج و برس استفاده کنيد. اسفنج های نرم و مرطوب می توانند کرم پودر را به طور يکنواخت و طبيعی تری بر روی پوست بمالند. البته انتخاب هر کدام از اين ابزارها به انتخاب و ترجيح شما بستگی دارد؛ اما نکته حائز اهميت، کيفيت برس و اسفنج است. اسفنج و برس های زبر ممکن است به پوست شما آسيب بزنند.
 4. نحوه پخش کردن کرم پودر: کرم پودر را با حرکت های دورانی و خطی به صورت متناسب بر روی پوست بزنيد. دقت کنيد کرم پودر بايد به صورت يکنواخت در تمامی قسمت های پوست پخش شود. اگر روی پوست ايرادات شاخصی مانند جای جوش، لک يا … داريد بهتر است آن ها را با کانسيلر پوشش دهيد تا برای پوشش آن ها مجبور نباشيد از کرم پودر بيشتر در قسمت های خاصی از صورت استفاده کنيد.
 5. کرم پودر را تثبيت کنيد: اگر نياز باشد، با يک پودر فيکساتور (setting powder) کرم پودر را تثبيت کنيد تا ماندگاری آرايشتان بيشتر شود. برای اين کار پودر فيکس لگراند را پيشنهاد می کنيم. 
 6. تاچ آپ در طول روز: touch up در معنای لغوی به معنی لکه گيری است. اين اصطلاح در ميان ميکاپ آرتيست ها به منظور برداشتن چربی و قطرات عرق روی پوست صورت و تثبيت آرايش به کار گرفته می شود. در هر صورت، در طول روز می توانيد با يک کاغذ جذب چربی (بلاتر) يا پودر فيکساتور تاچ آپ کنيد تا پوستتان مات بماند و از براقيت اضافی جلوگيری کند.
 7. پاک کردن اصولی آرايش: در پايان روز، آرايش خود را به درستی حذف کنيد تا پوست نفس بکشد و آماده انجام روتين شبانه شويد. برای برداشتن کرم پودر مناسب پوست مختلط بهتر است از محصولات آرايشی ملايم و با PHمتناسب استفاده کنيد تا آسيب کمتری به پوست وارد شود.
 8. مراقبت از پوست را جدی بگيريد: مراقبت منظم از پوست به وسيله تميزکننده، استفاده از تونر، سرم و مرطوب کننده نيز به بهبود وضعيت پوست شما کمک می کند. دقت داشته باشيد؛ پوست شما نسبت به افرادی که پوست چرب يا خشک دارند؛ حساس تر است. انتخاب لوازم آرايش و بهداشتی اشتباه ممکن است باعث آسيب به قسمت های خاصی از پوست شما شود. از اين روی روتين هوشمندانه انتخاب کنيد و در انجام آن استمرار داشته باشيد.

کلام آخر

ما در اين مقاله به بررسی کرم پودر مخصوص پوست مختلط پرداختيم. در ابتدا تلاش داشتيم که پوست مختلط و ويژگی های آن را بررسی کنيم و در ادامه به معرفی کرم پودر مناسب پوست مختلط لگراند پرداختيم و نحوه استفاده از آن را بررسی نموديم. در انتها بايد گفت که دارندگان پوست مختلط به واسطه داشتن پوستی با ويژگی های متفاوت، کار سخت تری در پيش دارند. با انتخاب کرم پودر اشتباه نه تنهايی زيبايی خود را آن گونه تمايل دارند به دست نمی آورند؛ بلکه به قسمت هايی از پوست صورت آسيب وارد می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *