آرایش صورت, رژ لب

چطور رژلب بزنیم ؟

چطور رژلب بزنيم ؟

استفاده از رژ لب می تواند به طرز قابل توجهی ظاهر صورت را تغيير دهد و جذابيت ظاهری را افزايش دهد. اما ميزان تاثير گذاری آن به شدت از نحوه استفاده، انتخاب رنگ و ترکيب با ساير عوامل آرايشی و ملزومات ظاهری بستگی دارد. به عبارتی اينکه چطور رژلب بزنيم؟ از چه رنگ رژ لب يا چه برند رژ لب استفاده کنيم بسيار مهم است.
استفاده از رژ لب باعث بيشتر ديدن لب ها می شود و به طور طبيعی چشمان را به طرف اين منطقه هدايت می کند. اين می تواند جلب توجه و جذابيت ظاهری بيشتری ايجاد کند. از طرفی انتخاب رنگ مناسب رژ لب با رنگ پوست صورتتان می تواند به تراز کردن و توازن بخشيدن به رنگ های پوست کمک کند. رژ لب می تواند به لب ها لطافت و جوانی بيشتری بدهد و علايم پيری را کمتر آشکار کند.
در صورت داشتن عيوبی مانند لکه ها يا عدم تقارن لب ها، استفاده از رژ لب تاثير بسيار زيادی در پنهان کردن آن ها خواهد داشت. اما نبايد فراموش کنيد که ترکيب رژ لب با آرايش چشم تعادل و هماهنگی بيشتر در آرايش ايجاد می کند. به همين دليل، انتخاب رنگ و نوع رژ لب مناسب بسيار مهم است. همچنين، بايد به ترکيب آرايش کل صورت توجه داشته باشيد تا نتيجه ظاهری زيبا و متناسب حاصل شود. در ادامه با بهترين روش های رژلب زدن آشنا خواهيم شد.

بهترين روش رژ لب زدن

بهترين روش رژ لب زدن

رژ لب زدن يک هنر و تکنيک است که با تمرين و آزمايش می آموزيم بهترين روش چطور رژلب بزنيم؟ را ياد بگيريم . درست رژ لب زدن به طرز قابل توجهی به زيبايی و جذابيت صورتتان کمک می کند

لب ها را لايه برداری کرده و مراحل آماده سازی لب ها را طی کنيد

قبل از اينکه توضيح دهيم چطور رژلب بزنيم؟ بايد لب های خود را با استفاده از يک مرطوب کننده لب تمرطوب کنيد تا پوست آن ها نرم شود و رنگ رژ لب بهتر بچسبد. در صورت داشتن پوست مرده، با استفاده از يک برس لب نرم، آن ها را تميز کنيد. به عبارتی لايه برداری به شما کمک می کند که پوستی نرم و لطيف داشته باشيد. روش های متعددی برای لايه برداری پوست لب وجود دارد که از رايج ترين اين روش ها می توان به موارد
زير اشاره داشت:

- از کانسيلر استفاده کنيد

برای داشتن لب هايی زيبا، برجسته و بزرگ پيشنهاد می کنيم از يک کانسيلر با رنگی مناسب با رنگ پوست خود برای زيرسازی استفاده کنيد و مرز بين لب ها و پوست صورتتان را از بين ببريد.

Use concealer

- از خط لب برای تعيين مرز لب ها استفاده کنيد

با استفاده از مداد يا رژ لب، يک خط نرم و دقيق روی مرز لب هايتان بکشيد. اين کار به شما کمک می کند تا لب های خود را از حد متعادل بزرگتر يا حتی کوچکتر نماييد. حتی می توانيد مداد را به طور کامل روی لب ها بکشيد تا به عنوان پايه رنگ رژ لب عمل کند.

از خط لب برای تعيين مرز لب ها استفاده کنيد

- رژ لب خود را بزنيد

با استفاده از انگشتانتان يا يک برس رژ لب، رژ لب را به آرامی و به تدريج روی لب های خود بکشيد. بهتر است با لايه ای نازک شروع کنيد و به تدريج رنگ را افزايش دهيد تا به دلخواه خود برسيد.

رژ لب خود را بزنيد

البته نحوه استفاده از رژ لب به نوع آن بستگی دارد. همانطور که می دانيد رژلب های مايع دارای برس هستند و برای زدن آن ها بايد از برس خود آن ها استفاده نماييد. اما رژ لب های مات، بايد مستقيم روی لب ها کشيده شوند و يا از برس يا انگشت برای زدن آن ها استفاده شود. پس اگر بپرسد چطور رژلب بزنيم؟ بايد جواب داد که نوع رژ لبتان را شناسايی کرده و با توجه به آن عمل کنيد.

- رنگ رژ لب را تراز کنيد

برای تراز کردن رنگ رژ لب و ايجاد يک پوسته يکنواخت، بازيابی لب هايتان را با يک دستمال نرم فشار دهيد تا اضافه ی رژ لب را از بين ببريد.

رنگ رژ لب را تراز کنيد

- از پودر فيکساتور بر روی رژ لب استفاده کنيد

برای ثابت کردن رژ لب و افزايش ماندگاری آن، می توانيد يک لايه نازک از پودر فيکساتور صورت بر روی رژ لب بگذاريد. پودر فیکساتور فروشگاه لگراند نمونه کامل و مناسبی برای تثبیت رژلب شماست.

از پودر فيکساتور بر روی رژ لب استفاده کنيد

- در انتخاب رنگ رژ لب تعادل را حفظ کنيد

رنگ رژ لب خود را با ساير عوامل آرايشی و لباس هايتان تطابق دهيد تا ظاهر کلی شما هماهنگ و زيبا باشد. بهتر است رنگ رژ لب را با توجه به موقعيت و زمانی که در آن حضور خواهيد داشت انتخاب کنيد.

در انتخاب رنگ رژ لب تعادل را حفظ کنيد

- لب ها روی هم قرار داده و لبخند بزنيد

بعد از زدن رژ لب، لب ها را روی هم قرار داده و لبخندی بزنيد تا رژ لب به طور يکنواخت روی لب هايتان منتشر شود. سپس با آينه نتيجه نهايی را بررسی کنيد و در صورت نياز تصحيح هايی انجام دهيد.

لب ها روی هم قرار داده و لبخند بزنيد

استفاده از تکنيک سايه زدن برای زدن رژ لب

در جواب به صوال چطور رژلب بزنيم؟ بايد گفت که تکنيک های بسيار زيادی برای رژ لب زدن وجود دارد. در کنار روش های معمول که در بالا به آن اشاره شد، روش سايه زدن نيز تاثير زيبايی در زيباتر ديده شدن لب های شما خواهد داشت و آن ها را بزرگتر نشان می دهد. از اين رو بايد بدانيد که سايه زدن روی لب ها يکی از تکنيک های آرايشی است که باعث ايجاد زيبايی، تغيير ابعاد و برجستگی در لب ها می شود. اين تکنيک به شما امکان می دهد لب هايی جذاب تر ايجاد کنيد. در زير توضيحاتی برای سايه زدن روی لب ها آمده است:

از کانسيلر برای زيرسازی استفاده کنيد
همانند سايه زدن در سايه چشم، زيرسازی لب نيز برای ماندگاری بهتر و ايجاد پايه يکنواخت بر روی لب ها مفيد است. اين کار را با استفاده از پودر صورت يا کانسيلر می توانيد انجام دهيد.

رنگ رژ لب ها را انتخاب کنيد
انتخاب رنگ رژ بستگی به سليقه شما دارد، اما معمولاً از رژهای مخملی و مات با رنگ های تيره تر يا تطابقی با رنگ رژ لب استفاده می شود. برای اعمال رژها روی لب می توانيد از برس لبی با موهای نرم يا انگشتانتان استفاده کنيد. انگشتانتان می توانند به طور طبيعی و بهتر محصول را بر روی لب ها پخش کند.

رژها را روی لب ها پخش کنيد
رژ را از وسط لب ها شروع کنيد و به طرفين مرزهای لب ها پيش برويد. اين کار به ايجاد توزيع يکنواخت رنگ رژ و برجسته کردن لب با رژلب کمک می کند.تيرگی رنگ رژها را به صورت تدريجی افزايش دهيد و رنگ ها را لايه بندی کنيد. اين کار به شما اجازه می دهد تا تأثيرات مختلفی را با ترکيب های مختلف ايجاد کنيد.

رنگ رژها را ترکيب کنيد
اگر برای شما انتخاب رنگ و اينکه چطور رژلب بزنيم کار سختی به نظر می رسد بايد يادآور شد که با تجربه و آزمايش ترکيب رنگ های مختلف رژها می توانيد به نتيج تاثيرگذاری در لب ها برسيد. ترکيب رنگ های تيره تر با رنگ های روشن تر به شما کمک می کند تا لب ها به طرز برجسته تری نمايش دهيد.

از رژهای روشن تر استفاده کنيد
با استفاده از رژهای بافت مخملی و رنگ روشن تر از رنگ رژ لب يا رژ اصلی، در نواحی استراتژيک لب ها مانند وسط لب ها يا در نواحی بالا و پايين آن ها می توانيد نور ايجاد کنيد و تأثير برجسته تری را ايجاد کنيد.به طور کلی، رژهای مات و مخملی معمولاً به ايجاد ابعاد بهتر و برجستگی در لب ها کمک می کنند تا ظاهر طبيعی تری داشته باشيد.

از فيکساتور برای اثبات رژ لب کمک بگيريد
در نهايت، می توانيد با استفاده از پودر فيکساتور صورت مات، لب ها را تا حدی مات کنيد تا سطح صاف تری ايجاد شود و نور به تأثير برجسته تری کمک کند.نکته مهم اين است که با تمرين و آزمايش مکرر می توانيد به بهترين نتايج در سايه زدن روی لب ها برسيد و ترکيب هايی پيدا کنيد که بهترين شکل و ابعاد را به لب هايتان بدهند.

چطور رژلب بزنيم تا ماندگاری بيشتری داشته باشد؟

برای افزايش ماندگاری رژ لب و اطمينان از اينکه رنگ آن برای مدت طولانی حفظ می شود، می توانيد از تکنيک ها و محصولات زير برای اينکه چطور رژلب بزنيم تا ماندگاری بيشتری داشته باشد استفاده کنيد:

از لب ها لايه برداری کنيد
پوست مرده لب را با لايه برداری لب پاک کنيد تا رژ بهتر به لب ها چسبد و ماندگاری آن افزايش يابد. بديهی است که بعد از اعمال رژ لب پوست های مرده بلند می شوند و همين امر به از بين رفتن رژ می انجامد. زيرسازی کنيدپيش از اعمال رژ لب، از زيرسازی با کانسيلر استفاده کنيد. اين محصول به عنوان پايه زير رژ لب اعمال می شود تا پوست لب را آماده تر کند و ماندگاری رژ را افزايش دهد.

از مداد لب با رنگ تيره استفاده کنيد
از مداد لب با رنگ تطابقی يا تيره تر از رژ لب استفاده کنيد. اين کار به تعريف مرزهای لب کمک می کند و ماندگاری رژ را افزايش می دهد. اصولا رنگ مداد يا خط لب ماندگاری بيشتری نسبت به رژ لب دارد.

قبل از رژ، پرايمر لب بزنيد
از پرايمر قبل از اعمال رژ لب استفاده کنيد. اين محصول به عنوان پايه ای که روی لب اعمال می شود، ماندگاری رژ لب را افزايش می دهد و از جذب زودهنگام رژ به پوست لب جلوگيری می کند.

از رژ مات استفاده کنيد
اين نوع رژ ها معمولاً ماندگاری بيشتری دارند و اين در حالی است که رژ های براق به دليل چربی بيشتری که دارند؛ زودتر جذب پوست لب می شوند.

از فيکساتور يا پودر تثبيت کننده کمک بگيريد
پس از اعمال رژ لب، با استفاده از فيکساتور يا پودر تثبيت کننده، آرايش را تثبيت کنيد و ماندگاری رژ را افزايش دهيد.

از چند لايه رژ استفاده کنيد
در جواب به سوال اينکه چطور رژلب بزنيم تا ماندگاری بيشتری داشته باشد بايد پاسخ داد که رژ لب را در چند لايه اعمال کنيد. ابتدا لايه ای نازک را به آرامی بر روی لب ها بکشيد و سپس با يک دستمال نرم روی رژ لب فشار دهيد تا اضافه ی اضافی جذب شود. سپس لايه دوم رژ لب را اعمال کنيد.

به لب ها دست و زبان نزنيد
پس از اعمال رژ لب، تا حد امکان از لمس لب ها با دست يا زبان خودداری کنيد. اين کار باعث می شود رژ لب کمتر به دست ها و اشياء ديگر منتقل شود و ماندگاری آن افزايش يابد. زدن لب به رژ لب باعث خورده شدن آن می شود.

از رژ لب 24ساعته کمک بگيريد
اگر مطمئن هستيد که بايد در طول روز رژ لب ثابتی داشته باشيد؛ می توانيد از محصولاتی که با عنوان رژ لب 24ساعته يا شبانه روزی در بازار موجود هستند استفاده کنيد. اين رژ لب ها ماندگاری بيشتری دارند. اما بهتر است که از رژ معمولی استفاده کنيد و به مرور زمان و پس از وعده های غذايی و نوشيدنی ها که ممکن است رژ کم رنگ شده و يا پاک شود، رژ لب را تازه کنيد.

ويژگی بهترين رژ لب ها

ويژگی بهترين رژ لب ها

در ابتدای متن چطور رژلب بزنيم؟ گفته شد که يکی از عوامل مهم در زدن رژ لب، خريد محصولی با کيفيت است. رژ لب لگراند با داشتن ويژگی هيا زير در بين بهترين انواع رژ لب موجود در بازار شناخته می شود. استفاده از اين محصول زيبايی لب های شما را افزايش می دهد؛ چرا که ويژگی هيا بهترين رژ لب های دنيا را در خود دارد.

کلام آخر

در اين مقاله به جزئيات اينکه چطور رژلب بزنيم؟ پرداختيم. زدن رژ لب کار ساده ای به نظر می رسد؛ اما اگر بخواهيد شکل لب ها را تغيير دهيد؛ کار چندالن ساده ای در پيش رو نخواهيد داشت. در انتها لازم به ذکر است که در صورت تمايل به خريد از فروشگاه لوازم آرايشی لگراند؛ پيشنهاد می کنيم از فروشگاه اينترنتی اين مجموعه ديدن نماييد.

5/5 - (4 امتیاز)

1 نظر در “چطور رژلب بزنیم ؟

  1. دختر خان گفت:

    مات بودن رژلباااا رو خیلی دوس دارم 😍 قشنگ وقتی میزنی حالت مخملی میشه❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *