آرایش صورت, پنکک

پنکک مناسب پوست چرب و جوش دار

پنکک مناسب پوست چرب و جوش دار

پنکک مناسب پوست چرب و جوش دار

پنکک از جمله مهم ترین اقلام آرایشی برای افرادی است که پوست چرب دارند. از آنجایی که چربی ترشح شده از منافذ پوستی خانم هایی با پوست چرب، از میزان نرمال بیشتر است، برای فیکس کردن آرایش روی پوست نیاز به یک پنکک مناسب پوست چرب و جوش دار خواهند داشت. همانطور که می دانید غدد پوست با ترشح سبوم چربی پوست را تامین می کنند و اگر به هر دلیل مانند ژنتیک میزان ترشح سبوم افزایش یابد؛ پوست چربی بیشتری داشته و در نهایت این چربی در قالب جوش و آکنه دیده می شوند. 

پنکک های مناسب پوست چرب توانایی جذب این میزان چربی را دارند و در طولانی مدت می توانند از پس زدن آرایش توسط پوست، پیشگیری نمایند. ما در این مبحث همه آنچه شما برای داشتن پوستی زیبا و جذاب نیاز دارید؛ را بررسی کرده و در انتها یکی از بهترین پنکک های مناسب با پوست چرب و جوش دار را معرفی خواهیم نمود.

ویژگی پنکک برای پوست چرب و جوش دار

ویژگی پنکک برای پوست چرب و جوش دار

مات بودن آرایش و همچنین ماندگاری آن از جمله نکاتی است که بانوان دارای پوست چرب و جوش دار نگران می کند. چون چربی های اضافه روی پوست، آن را براق کرده و بعد از مدتی آرایش را پس می زند؛ از این رو زیبایی پوست دوام چندانی نخواهد داشت. همین امر آرایش را برای این افراد سخت و مشکل کرده است. 

اما پنکک های مناسب پوست چرب این توانایی دارند که پوستی صاف و یکدست را برای شما به ارمغان بیاورند. البته اگر پنککی که خریداری نموده اید، ویژگی های یک پنکک مناسب پوست چرب و جوش دار را داشته باشد. از جمله ویژگی هایی که برای این پنکک می توان متصور شد باید به موارد زیر اشاره داشت:

مناسب پوست سفید 1

پنکیک لگراند شماره 202

389,000 تومان
پنکک دوکاره لگراند مناسب انواع پوست تاریخ انقضاء : 1405/06
افزودن به سبد خرید

همانطور که می دانید پوست چرب به خودی خود سنگین است، پنکک نباید بار اضافه ای روی پوست شما باشد. این لایه نازک از پنکک باید سطح پوست را پوشش دهد و در ضمن در زمان طولانی مدت تری آرایش انجام شده را فیکس نماید.

عواملی که باعث چربی پوست می شود

اصلی ترین دلیل چرب بودن پوست، عامل ژنتیک است. به عبارتی بعضی انسان ها با پوست چرب به دنیا می آیند؛ اما بعضی عوامل بر افزایش چربی پوست تاثیر می گذارد. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره داشت:

- سن

در بعضی از بازه های سنی میزان تولید چربی در پوست افزایش می یابد. حتی افرادی که پوست خشکی دارند نیز در این دوران از زندگی خود، شاهد افزایش چربی پوست هستند. نوجوانی که هورمون های بدن در حال تغییر هستند، اولین بازه زمانی است که پوست چربی زیادی از خود ترشح می کند. از این رو در این دوران از زندگی، جوش های بسیار عجیب و چرکی در پوست ایجاد می شود. چربی پوست با وارد شدن به سنین جوانی به مرور کاهش می یابد. اما در افرادی که به صورت ژنتیکی پوست چرب دارند این میزان چندان قابل توجه نیست.

age

- تغذیه نامناسب

خوردن مواد غذایی پر چرب و فست فودی، نه تنها باعث افزایش وزن و حتی میزان چربی داخل پوستی می شود بلکه میزان چربی پوست را نیز افزایش می دهد. حتما متوجه شده اید که افرادی که به مصرف غذاهای دریایی و سبزیجات علاقه دارند، پوست های شفاف و جذابی دارند.

Inappropriate feeding

- آب و هوا

همه افرادی که در مناطق گرم و مرطوب زندگی می کنند، پوست های چربی دارند. البته در افرادی که به صورت ژنتیکی پوست خشک دارند، در این مناطق پوست بسیار زیبایی خواهند داشت اما گرما و رطوبت این مناطق برای پوست چرب تحریک کننده است.

weather

- باز شدن منافذ پوست

همانطور می دانید در افرادی که پوست چرب دارند، منافذ پوستی بزرگتر هستند. پیری پوست، آکنه و افزایش و کاهش وزن متناوب، باعث بزرگتر شدن منافذ و در نتیجه افزایش ترشحات چربی پوست می شود.

Opening of skin pores

- عدم شناخت محصولات آرایش و بهداشتی

شما به عنوان فردی که پوست حساس دارید، باید شناخت کاملی درباره لوازم آرایشی مورد استفاده خود داشته باشید. قبل از اینکه هر محصولی را خریداری کنید؛ باید به صورت کامل در مورد اینکه برای چه پوستی مناسب است، تحقیق کنید. ببینید آیا این محصول می تواند نیازهای پوستی من را رفع کند؟ آیا این محصول با ساختار پوست من تناسب دارد؟

Lack of knowledge of cosmetic products

- استرس

تعجب نکنید، عوامل روانی تاثیر بسیار زیادی روی پوست دارد. در میان تمامی مشکلات روانی، استرس میزان چربی را افزایش می دهد. بهتر است در ایامی که به هر دلیل استرس دارید، از مراقبت های روزانه پوست غافل نشویم.

Stress

نکات قبل از استفاده از پنکک برای پوست چرب

زیرسازی قبل از استفاده از پنکک و کرم پودر اهمیت بسیار زیادی دارد. استفاده از لوازمی مانند کرم ضد آفتاب، مرطوب کننده و کرم پودرهایی که مناسب پوست چرب هستند، نه تنها باعث بهتر دیده شدن پنکک می شوند؛ بلکه برای سلامتی پوست نیز مهم هستند. در میان تمامی موارد یاد شده استفاده از کرم ضد آفتاب برای بانوانی که در طول روز ساعات زیادی را بیرون از خانه سپری می کنند، الزامی است.

تفاوت پنکک مناسب پوست چرب با خشک

تفاوت پنکک مناسب پوست چرب با خشک

پنکک مناسب پوست چرب و جوش دار میزان چربی بسیار محدودی در خود دارد و قبل از استفاده از آن بهتر است که پد را کمی خیس کنید. این پنکک ها بسیار سبک بوده و ماندگاری بالایی دارند. المان میزان پوشانندگی در این پنکک ها بسیار مهم است چرا که باید اثرات قرمزی باقی مانده از جوش ها را پوشش داده و حتی بعضی از جوش هایی که روی پوست وجود دارند را پوشش دهد.
این در حالی است که پوست های خشک به ندرت دارای لک یا قرمزی هستند و اصولا مواد آرایشی را پس نمی زنند. اما از آنجایی که پوست خشک است، اگر پنکک چربی مناسب و مورد نیاز پوست را تامین نکند، به شکل پوسته پوسته روی پوست دیده می شود. از این رو مهم ترین فاکتور در پنکک مناسب پوست خشک میزان چربی موجود در آن است.

فواید استفاده از پنکک مناسب پوست چرب

فواید استفاده از پنکک مناسب پوست چرب

اگر از جمله بانوانی هستید که به صورت حرفه ای آرایش نیم کنید، پنکک مناسب پوست چرب و جوش دار بهترین گزینه برای پوشش پوست صورتتان است. پیشنهاد می کنیم صورت خود را با یک کرم ضد آفتاب یا کرم مرطوب کننده مرطوب کنید. حال به کمک این پنکک پوشش مناسبی روی پوست ایجاد کنید. این پنکک ها با پوشانندگی بالایی که روی پوست ایجاد می کنند، توانایی این را دارند که پوستی مات، صاف و یکدست را برای شما ایجاد کنند.

حال اگر به صورت مرتب آرایش روی پوست خود دارید و در ضمن پوست چربی دارید، استفاده از این نوع پنکک برای شما الزامی است. این محصول بعد از یک زیر سازی خوب و حرفه ای این مزیت را برای شما دارد که پوست صورت شما را مات کند، ماندگاری آرایش را افزایش می دهد و در ادامه آسیبی به پوست صورت وارد نمی کند.

پنکک های مناسب با پوست چرب لگراند

Legrand face powder suitable for oily skin

پنکک مناسب پوست های چرب و جوش دار لگراند در رنگ های متفاوت با پوشانندگی بالا و همچنین ماندگاری بالا به شما در داشتن یک آرایش خوب کمک می کند. این محصول همچنین به نرمی روی پوست می نشیند و نواقص پوست شما را برطرف می کند؛ همچنین جلوه طبیعی تری به آرایش شما می دهد. برای بهتر نشستن آن روی صورت بهتر است از پد های آرایشی کمک بگیرید تا هم چربی اضافه پوست گرفته شود هم پنکک به صورت یکدست پخش شود. پنکک های مناسب پوست چرب و جوش دار لگراند در رنگ های متفاوت از شماره 201 تا 206 برای تمامی رنگ های متفاوت پوست ارائه شده است.
این محصول با مشخصاتی همچون پوشش دهی بالا، ماندگاری بالا، بدون پوسته پوسته شدن، حاوی spf 15 و همچنین حجم 40 میلی گرم در بازار عرضه می شود.

روش های رفع چربی پوست

در ابتدای مقاله به این نکته اشاره شد که ژنتیک اصلی ترین دلیل داشتن پوست چرب است، اما در این میان نباید فراموش کرد که بعضی عوامل هستند که داشتن پوست چرب را تبدیل به داشتن پوست جوش دار می کنند. شما به عنوان فردی که پوست چرب دارید؛ بیشتر از دیگر افراد باید مراقب پوست و از همه مهمتر سبک زندگی خود باشید. داشتن یک روتین مناسب پوستی برای شما الزامی است. 

از جمله مواردی که می تواند پوست شما را به پوستی نرمال تبدیل کند و یا لااقل از زدن جوش های چرکی در آن پیشگیری نماید به موارد زیر می توان اشاره داشت:

- از چای سبز به جای چای سیاه استفاده کنید

آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز به درمان چربی پوست کمک می کند؛ چرا که میزان سبوم تولید پوست را کاهش می دهد.

Green tea

- تغذیه سالم داشته باشید

طبق تحقیقات انجام شده در آمریکا، نوشیدنی و غذاهای شیرین و پرچرب که شاخص گلیسمی را افزایش می دهد، میزان سبوم تولید شده در پوست را افزایش می دهد. از این رو پیشنهاد می کنیم به میزان بیشتری از سبزیجات و میوه ها در رژیم غذایی خود استفاده کنید. غذاهای تازه و کم چرب مصرف کنید. از غلات بیشتر استفاده کنید.

تغذیه سالم

- به سلامت روان خود اهمیت دهید

اگر صاحب پوست چرب و جوش داری هستید باید از موقعیت های پراسترس دوری کنید. سعی کنید به مشاغلی بپردازید که حجم استرس کمتری دارند. با کمک ورزش هایی مانند یوگا و مدیتیشن، استرس روزانه خود را کاهش دهید.

mental health

- قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید

قبل از اینکه به رخت خواب بروید حتما پوست خود را پاک کنید. البته توصیه می شود به محضی اینکه توانستید و نیاز به داشتن آرایش ندارید این کار را انجام دهید. اما در صورتی که در طول روز آرایش داشته اید، در ساعات خواب خود آن را تمیز کنید و اجازه دهید پوستتان نفس بکشد.

قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید

- پاک کننده های مناسب پوست خود را استفاده کنید

همانطور که به انتخاب پنکک مناسب پوست چرب و جوش دار اهمیت می دهید؛ باید دیگر لوازم آرایشی و بهداشتی را نیز مطابق با ساختار پوستتان انتخاب کنید. لوازم بهداشتی که پوستتان را با آن شستشو می دهید نیز به اندازه پنکک اهمیت دارد. این نوع لوازم آرایشی و بهداشتی توانایی از بین بردن چربی های پوست را دارد و در عین حال PH مناسب آن از آسیب رساندن به پوست پیشگیری می کند.

پاک کننده های مناسب پوست خود را استفاده کنید

کلام آخر

در این مطلب به بررسی پنکک مناسب پوست چرب پرداختیم. تمامی جوانب پست چرب را بررسی کردیم و بکی از بهترین پنکک مناسب پوست چرب و جوش دار را به شما معرفی نمودیم. پنکک لگراند تمام آنچه شما از یک پنکک مناسب پوست چرب انتظار دارید را پوشش می دهد. در صورت تمایل به خرید این محصول می توانید آن را از فروشگاه اینترنتی لگراند تهیه کنید.

4.8/5 - (21 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *