آرایش صورت, پنکک

بهترین پنکک برای پوست های خشک

بهترین پنکک برای پوست های خشک

پنکک مناسب پوست خشک نه تنها ایرادات پوست های خشک را پوشش می دهد؛ بلکه میزان چربی که در ساختار آن وجود دارد، باعث بهتر شدن کیفیت پوست می شود. بر خلاف افرادی که پوست چربی دارند؛ در پوست های خشک شاهد آثار به جا مانده از جوش و یا حتی خود جوش نیستیم؛ اما اگر به درستی از این پوست مراقبت نکنیم؛ شاهد پیری زودرس در این افراد خواهیم بود. 

از این رو همانطور که همه کارشناسان توصیه می کنند؛ تمامی لوازم آرایش باید با ساختار و ویژگی های پوست ما همخوانی داشته باشد تا زیبایی آن تضمین شده و در ضمن به پوست آسیب بیشتری وارد نشود.

پنکک برای پوست خشک

در یک پوست خشک، فعالیت غدد تولید چربی کم است و هر فرد با توجه به ویژگی های پوست میزان خشکی مشخصی از پوست را تجربه می کند. در این مواقع فرد با کمک لوازم آرایشی و بهداشتی چربی مورد نیاز پوست را تامین می کند. افرادی که روتین مشخصی برای پوست خود دارند؛ دیرتر شاهد دیده شدن چین و چروک روی پوست خود خواهند بود. از جمله این لوازم آرایشی که به مرطوب شدن پوست کمک می کند پنکک مناسب پوست خشک است.

از جمله ویژگی هایی که می توان برای پنکک مناسب پوست خشک ارائه کرد شامل موارد زیر می شود:

پنکک لگراند

پنکیک لگراند شماره 202

قیمت اصلی 389,000 تومان بود.قیمت فعلی 330,000 تومان است.
پنکک دوکاره لگراند مناسب انواع پوست تاریخ انقضاء : 1405/06
افزودن به سبد خرید

عواملی که باعث خشکی پوست می شود

عواملی که باعث خشکی پوست می شود

مهمترین دلیل خشکی پوست، وراثت است. به عبارتی شما با پوست خشک به دنیا آمده اید. در این صورت کار سختی در پیش دارید. باید به صورت مرتب روتین پوستی داشته باشید و حتی از پنکک مناسب پوست خشک استفاده نمایید. اما از دیگر عواملی که به صورت موقت باعث خشکی پوست می شود می توان به آب و هوا اشاره داشت. حتماً شما هم در فصل پاییز و زمستان؛ از خشکی پوست رنج برده اید. تماس با گرما در طولانی مدت نیز پوست را خشک می کند. اگر زیاد حمام می کنید نباید انتظار داشتن پوستی مرطوب را داشته باشید. استفاده از لوازم بهداشتی نظیر صابون هایی که برای پوست خشک طراحی نشده اند، به خشکی پوست می افزاید. بیماری پوستی و افزایش سن از دیگر عواملی است که باعث خشکی پوست می شوند.

نکات قبل از استفاده از پنکک برای پوست های خشک

استفاده از پنکک مناسب پوست خشک به عنوان یکی از مهم ترین لوازم آرایشی که پوشانندگی آن مهم است نیاز به رعایت چند نکته ساده اما مهم دارد.

- شناخت نوع پوست

در ابتدا باید مطمئن باشید که واقعا پوست شما خشک است یا نه؟ در ادامه برای اینکه پنکک به صورت بهتری بر روی پوست شما بنشیند و جلوه بهتری نیز داشته باشد، باید رنگ پوست خود را بدانید.

Knowing your skin type

- پاکسازی صورت

قبل استفاده از پنکک مناسب پوست خشک ابتدا بهتر است سلول های مرده پوست را از سطح آن جدا کنیم؛ چون این کار باعث جلوگیری از پوسته پوسته شدن می شود و همچنین باعث می شود پنکک به شکل بهتری بر روی پوست بنشیند. 

برای اینکه به پوست های خشک کمک کنیم تا در شرایط بهتری قرار بگیرند بهتر است برنامه ای برای پاک سازی و نگهداری از پوست های خشک تهیه و آن را به طور مداوم دنبال کنیم.

پاکسازی صورت

- زیر سازی پوست

اصولا اگر یک آرایش کامل انجام می دهید قبل از استفاده از پنکک از کرم پودر استفاده کرده اید. اما اگر آرایش سبک را می پسندید؛ پیشنهاد می کنیم از یک مرطوب کننده و یا سرم مناسب با پوست خود قبل از استفاده از پنکک کمک بگیرید.

زیر سازی پوست

- مالیدن اسفنج بر روی سطح پنکک

در این مرحله برای برداشتن پنکک بهتر است پد را به آرامی روی پنکک قرار دهیم و از فشار زیاد به آن بپرهیزیم چون پد خیس مقدار مورد نیاز از پنکک را برمی دارد و نیاز به فشار زیاد برای برداشتن پنکک ندارد؛ این کار ممکن است باعث شود پنکک شما طول عمر کمتری داشته باشد. استفاده از پد خیس باعث می شود شما آرایش سبک تر و پوشش منظمی از پنکک را داشته باشید.

مالیدن اسفنج بر روی سطح پنکک

- مالیدن پنکک روی صورت

مهم ترین مرحله در استفاده از پنکک مناسب پوست خشک قرار ندادن پنکک به صورت یک جا بر روی صورت می باشد؛ چون با این کار شما آرایشی سنگین و ناهماهنگ را تجربه خواهید کرد. برای استفاده صحیح بهتر است پنکک را به صورت ضربه ای و در تمام نقاط پوست به صورت یک دست پخش کنید تا شکل و ظاهر بهتری داشته باشد. 

البته پنکک بیشتر برای نقاطی مانند پیشانی، زیر چشم، روی بینی، زیر چانه مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما با توجه به ساختاری که پنکک دارد از آن می توان در تمامی نقاط مختلف پوست استفاده کرد.

مالیدن پنکک روی صورت

تفاوت پنکک مناسب پوست خشک

تفاوت پنکک مناسب پوست خشک

اصلی ترین تفاوت تفاوت پنکک مناسب پوست خشک با پنکک مناسب پوست چرب و جوش دار؛ میزان چربی است که در ساختار پنکک وجود دارد. 

پنکک مناسب پوست های خشک، به قدری چرب است که ساختار آن شبیه مایع است؛ این در حالی است که پنکک های پودری برای پوست خای چرب مناسب بوده و چربی در آن دیده نمی شود. بر خلاف پنکک های پودری که هر لحظه ممکن است بشکند و ساختار یکنواخت خود را از دست بدهد؛ پنکک چرب ساختار منسجم تری داشته و شکسته نمی شود. 

استفاده از پنکک چرب در پوست چرب، به مشکلات آن می افزاید و پنکک خشک روی پوست چرب ماندگاری نخواهد داشت.

فواید استفاده از پنکک مناسب پوست خشک

The benefits of using face powder suitable for dry skin

پنکک مناسب پوست خشک با توجه به ساختاری که دارد با پوشش دهی بالا در هنگام آرایش و گریم کردن به ما کمک می کند تا نقص ها و عیب های پوست را بپوشانیم. همچنین اگر پنکک مناسب پوست خود را انتخاب کنیم باعث یک دستی و صاف بودن آرایش ما نیز می شود. پنکک ها و کرم پودرها در بین تمامی اشخاص کاربرد فراوانی دارد چون برای اصلاح آرایش، کنترل چربی پوست، زیرسازی آرایش نیز می توان از آن کمک گرفت. در ضمن این محصول چربی مناسبی در ساختار خود دارد که از پوسته پوسته شدن و ماسیدن پنکک روی پوست پیشگیری می کند.
ویتامین ها و چربی که در ساختار این پنکک وجود دارد؛ از خشک تر شدن پوست پیشگیری کرده و محیط مرطوبی را برای پوست آماده می کند. اغلب این پنکک ها حاوی ویتامین ای هستند که برای چرب کرده پوست کارایی دارد.

پنکک های پوست خشک لگراند

پنکک های لگراند

از ویژگی های پنکک مناسب پوست خشک لگراند می توان به پوشش دهی بالا، رنگ دهی مناسب، کنترل کردن چربی پوست، مناسب بودن برای پوست های خشک، صاف و یکدست کردن آرایش، زیرسازی مناسب اشاره کنیم. لگراند با استفاده از فرمول های غنی شده با مواد معدنی اقدام به ساخت پنکک مناسب پوست خشک کرده است. 

این پنکک در رنگ های مختلف برای تمامی انواع پوست از کد 201 تا کد 206 ارائه شده است و در اختیار مشتریان قرار گرفته شده تا شما را در داشتن یک آرایش زیبا و بی نقض همراهی کند. پنکک های مناسب پوست خشک این برند، دارای میزان قابل توجهی چربی است که به زیباتر شدن آرایش و همچنین جوان ماندن پوست شما کمک می کند.

روش های رفع خشکی پوست

داشتن یک روتین برای داشتن پوستی زیبا و شفاف برای همه ما ضروری است اما افرادی که پوست خشک دارند؛ مستعد پیری زودرس هستند و از این رو داشتن این روتین برای آن ها ضروری تر است. اما روتین این افراد کار چندان سختی نیست و با رعایت چند نکته می توانند پوستی زیبا داشته باشند:

- زیاد آب بخورید

رطوبت پوست انسان با مایعات استفاده شده تامین می شود. از این رو اگر پوست خشکی دارید باید به صورت مرتب و طبق توصیه کارشناسان تغذیه روزانه 8 لیوان آب بخورید.

زیاد آب بخورید

- از لوازم آرایشی مخصوص پوست خشک استفاده کنید

بهتر است به صورت کلی از صابون برای شستشو استفاده نکنید. صابون ها اغلب پی هاش بالایی دارند و از این رو به هیچ عنوان برای پوست خشک مناسب نیستند. لوازم بهداشتی مناسبی برای شستشوی پوست خشک وجود دارد که بهتر است از آن ها کمک بگیرید.

Use cosmetics for dry skin

- رژیم غذایی سالم داشته باشید

شاید باعث تعجب شود اما استفاده از غذاهای ناسالم، چرب و فست فودی به خشک تر شدن پوست شما کمک می کند. خوردن سبزیجات و میوه ها به داشتن پوست زیبا کمک خواهد کرد.

رژیم غذایی سالم داشته باشید

-از روغن های مناسب استفاده کنید

برای چرب کردن پوست بهتر است از روغن های طبیعی همچون روغن زیتون، نارگیل ، گلیسیرین، آلوئه وار و … استفاده نماییم. البته مشورت با یک متخصص به استفاده بهتر از این روغن ها کمک می کند.

از روغن های مناسب استفاده نمایید

- مرطوب کننده مناسب استفاده کنید

مرطوب کننده هایی که برای پوست خشک طراحی شده اند دارای مقداری چربی هستند و همین امر پوست شما را شاداب نگه می دارد. این در حالی است که مرطوب کننده پوست چرب اغلب فری اویل هستند. از این رو دقت کنید مرطوب کننده مناسب پوست خود را انتخاب نمایید.

مرطوب کننده مناسب استفاده کنید

جمع بندی

در این مقاله به بررسی پنکک مناسب پوست خشک صحبت کردیم. اصولا خانم هایی که پوست خشک دارند؛ نیاز دارند خشکی آن را به کمک لوازم آرایشی و بهداشتی پوشش دهند. با اینکه پوست خشک نگهداری راحت تری دارند اما با این حال مستعد چین و چروک است. از این رو استفاده از پنکک مناسب با پوست خشک می تواند رطوبت مورد نیاز پوست را تامین نماید و در ضمن با پوشش لک ها و چین و چروک ها زیبایی فرد را بیش از پیش نمایش دهد.

4.7/5 - (26 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *