آرایش صورت, کرم پودر

تفاوت انواع کرم پودر

The difference between types of powder cream 1

آشنایی با انواع کرم پودر

برای درک تفاوت انواع کرم پودر بهترین کار درک و شناخت انواع این محصول از نظر جنس و کاربرد است. شاید موارد دیگری از کرم پودر هم وجود داشته باشد که تخصصی بوده یا مخصوص به برند خاصی باشد. اما به طور کلی کرم پودرها را می‌توان به 8 دسته زیر تقسیم بندی کرد:

- کرم پودر مایع یا Liquid Foundation

کرم پودر مایع

مشخص است که این نوع کرم پودر از نظر جنس، در گروه کرم پودرهای مایع قرار می‌گیرد. اغلب متخصصان فن یا میکاپ آرتیست‌ها اعتقاد دارند که بیشترین پوشانندگی در میان انواع کرم پودر، مخصوص به کرم پودر مایع است. برای افرادی که پوستشان لک‌های بزرگی دارد که همواره در صدد پوشاندن یا پرکردن آن هستند، استفاده از این نوع کرم پودر مناسب‌تر است.
نکته دیگر در خصوص کرم پودر مایع این است که استفاده از آن ساده و مهارت کاربرد آن در پرکردن حفره‌های صورت یا محو کردن لک‌های پررنگ در مدت کوتاهی به دست می‌آید. البته افرادی که کارشان به هر نحوی با آرایش صورت عجین بوده و هرروز با آن درگیر هستند به خوبی می‌دانند که بیشتر از آنکه جنس کرم پودر در آرایش بی نقص موثر باشد، تمرین، تکرار و مهارت به کارگیری مواد است که اهمیت دارد.
به هر حال برای کسانی که دوست دارند پوست عادی با بافت خود را داشته باشند استفاده از کرم پودر مایع یا Liquid Foundation ها توصیه می‌شود. شما هم اگر نمی‌دانید کدام کرم پودر مناسب پوست شماست، از کرم پودر مایع استفاده کنید. خرید کرم پودر مایع مطمئن‌ترین نتیجه را روی پوستتان دارد.

- کرم پودرهای پودری یا Powder foundation

کرم پودر پودری

شاید ساده‌ترین شیوه مصرف در میان انواع کرم پودر را همین کرم پودرهای پودری داشته باشند. آن‌ها معمولاً با یک پد مخصوص عرضه می‌شوند که از نظر جنس برای خواباندن پودر روی پوست و جلوگیری از پخش آن در هوا، بسیار مناسب است.
فرمولاسیون خشک این محصول باعث می‌شود که آن را برای پوست‌های چرب توصیه کنیم. همچنین اگر پوستتان لک‌های زیاد، خطوط عمیق یا جای زخم و جوش خیلی گود دارد، این محصول مناسب شما نیست.
مصرف دیگر Foundation پودر در کم کردن درخشندگی و برق زدن پوست بعد از آرایش‌های خیلی سنگین یا گریم بازیگران است. گریمورها اعتقاد دارند که کرم پودرهای پودری بعد از اتمام آرایش یک حالت عادی به پوست می‌دهند که جلوه آن را طبیعی‌تر می‌کند.

- کرم پودرهای کرمی یا Cream Foundation

کرم پودرهای کرمی

اگر کرم پودری نیاز دارید که کاور بالایی داشته باشد، کرم پودرهای کرمی مناسب شما هستند. برای کسانی که جای زخم، اسکار، آکنه یا جوش‌های عمیق روی پوستشان است و لازم است که پیش از آغاز میکاپ یک زیرسازی ضخیم و پر کننده داشته باشند، این نوع کرم پودر مناسب‌ترین انتخاب است.

گرچه جنس کرمی این محصول آن را برای پوست‌های معمولی تا خشک مناسب‌تر می‌کند، اما اگر پوست چربی داشته و دوست دارید از کرم پودر کرمی استفاده کنید که در نهایت پوشش یا کاور بالاتری به شما بدهد، می‌توانید برای کاهش برق زدگی، ایجاد شبنم روی پوست یا ریزش کرم پودر در اثر ترشح چربی پوست، از یک پرایمر کنترل کننده براقیت، مرطوب کننده با چربی کنترل شده قبل از کرم پودر و اسپری فیکساتیو یا setting spray ها بعد از استفاده از کرم پودر روی پوستتان استفاده کنید.

کرم پودر SPF لگراند شماره 902

263,000 تومان

کرم پودر SPF لگراند حاوی ضدآفتاب و مرطوب کننده
مناسب انواع پوست

تاریخ انقضاء : 1404/03

کرم پودر ویتامینه لگراند شماره 801

319,000 تومان

کرم پودر ویتامینه

حاوی مرطوب کننده مناسب پوستهای مختلط ،معمولی،خشک

تاریخ انقضاء: 1405/07

- کرم پودر مینرال یا Mineral Powder

Mineral Powder

ارگانیک واژه‌ای است که در سال‌های اخیر آن را خیلی زیاد شنیده‌ایم. این واژه اکنون وارد صنعت آرایشی بهداشتی شده است. اکنون ما در قفسه فروشگاه‌های حوزه زیبایی، کرم پودرهایی می‌بینیم که سازندگان آن می‌گویند مواد تشکیل دهنده آن تماماً ارگانیک است و آن را کرم پودر مینرال به معنی کرم پودر معدنی معرفی می‌کنند.
این نوع کرم پودر شل است و استفاده بدون اشکال از آن نیاز به تمرین زیادی دارد. تنها نقطه ضعف این محصول آن است که برخلاف پودرهای فشرده اگر با دقت استفاده نشود، می‌تواند کاملاً نامرتب باشد و اثر عکس آنچه در استفاده از کرم پودر را انتظار داریم نصیب ما کند. به طور کلی بهتر است این کرم پودر را برای تنظیم و تکمیل آرایش هر روز صبح استفاده کنید. ضمن آن که شاید لازم باشد در طی روز یکی دوباری از آن استفاده کنید. خلاصه این که کرم پودر مینرال بیشتر از آن که یک کرم پودر آرایشی باشد، محصولی برای استفاده روزانه است و سطح پوشانندگی‌اش آنقدری نیست که بتوان برای یک شب طولانی در مهمانی روی آن حساب کرد.

- کرم پودرهای استیکی یا Stick Foundation

کرم پودرهای استیکی

کرم پودرهای استیکی یا Stick Foundation اگر مهم‌ترین هدف شما در استفاده از کرم پودر این است که لکه‌های روی پوستتان را بپوشانید، یکی از انتخاب‌های هوشمندانه برای شما می‌تواند کرم پودرهای استیکی باشد. این نوع کرم پودر جنس فشرده‌ای دارد. به همین دلیل حمل و نقل کردن آن ساده بوده و به راحتی می‌توانید آن را در کیف لوازم آرایشتان بگذارید.
کرم پودرهای استیکی قوام زیادی ندارند. به همین دلیل این کرم پودر بسیار سبک است. اما همین موضوع باعث می‌شود که کرم پودر استیکی پوشانندگی بالایی هم نداشته باشد. بنابراین این کرم پودر به کسانی توصیه می‌شود که پوست صاف و یکدستی دارند که فقط نیاز به یک لایه نازک زیرسازی دارد. همچنین افرادی که به طور کلی دوست ندارند از کرم پودر استفاده کنند، اما لازم است در برخی نقاط پوستشان لک‌های کم رنگی را بپوشانند، می‌توانند از کرم پودر استیکی و پوشانندگی متوسط آن بهره ببرند.
اگر فرمولاسیون کرم را به مایع ترجیح می‌دهید، کرم پودر استیک را می‌توان به عنوان کانسیلر روی نواحی بزرگ‌تر پوست نیز استفاده کرد.
نتیجه استفاده از کرم پودر استیکی، پوستی است که به ذات خوب است و با این محصول، عالی می‌شود.

- مرطوب کننده‌های رنگی یا Tinted Moisturizer

Tinted Moisturizer

احتمالاً از این که مرطوب کننده‌های رنگی را در لیست انواع کرم پودر می‌بینید، کمی متعجب شده باشید. اما همانطور که در ابتدای مطلب به این موضوع اشاره کردیم، آنچه در فارسی ما به آن کرم پودر می‌گوییم در واقع محصولی است مسئولیت فونداسیون یا زیر سازی آرایش را برعهده دارد. به همین دلیل هر کرم دیگری هم که بتوان از آن چنین انتظاری داشت، در این دسته بندی قرار می‌گیرد. به طور مثال همین تینت های مرطوب کننده.
مرطوب کننده‌های رنگی از نظر پوشانندگی خیلی قدرتمند نیستند. در واقع محصول تا زمانی که در ظرف خود است رنگی است و تا روی پوست قرار می‌گیرد، شفاف می‌شود. به همین دلیل این نوع کرم پودر برای پوشاندن لک‌های سنگین مناسب نیست. با این حال، برای ایجاد یک رنگ روشن، شبنم دار و رنگ پوست در شب شگفت انگیز است.
مورد استفاده دیگری این محصول در تابستان است. زمانی که دوست دارید یک زیرسازی خوب و سبک داشته باشید و از طرفی مطمئن باشید که گرمای هوا منجر به عرق کردن پوست شما نخواهد شد. همچنین اگر پوست خیلی خشکی دارید یا در میان سالی هستید، مرطوب کننده‌های رنگی می‌توانند انتخاب مناسبی برای طبیعی‌تر نشان دادن پوستتان باشند.

- بی بی کرم یا BB Cream

بی بی کرم

کرم BB که برای طیف وسیعی از انواع پوست ایده آل است، مخفف “Blamish Balm” یا “Beauty Balm” است. در میان انواع کرم پودر این یکی با فرمولاسیون نسبتاً کرمی ساخته شده است و می‌تواند به یکنواختی رنگ پوست کمک کند. در عین حال پوست را مرطوب کرده و فقط یک لمس رنگ ایجاد می‌کند.
اگرپوست چربی دارید و مستعد چربی و لک هستید بد نیست بدانید که بسیاری از حرفه‌ای‌ترین میکاپ آرتیست‌ها هرگز از کرم پودرهای مات برای پوست‌های چرب استفاده نمی‌کنند. چون به هر حال این محصولات خیلی پودری هستند و زیادی آرایشی به نظر می‌رسند. بنابراین آن‌ها از محصولی مانند بی بی کرم استفاده می‌کنند که جلوه ای صاف اما بسیار طبیعی به پوست‌های چرب می‌دهد.
پس بی بی کرم‌ها نیز در دسته محصولات مخصوص زیرسازی آرایش قرار می‌گیرند.

- سی سی کرم یا CC Cream

سی سی کرم

مشابه کرم بی بی، کرم CC که مخفف عبارت color correcting است برای ایجاد لایه ای سبک از پوشش با رنگ طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کرم‌ها بسیار آبرسان بوده و اغلب حاوی مواد ضد پیری هستند. کرم‌های سی سی می‌توانند به یکنواختی رنگ پوست برای ایجاد ظاهری روشن و شاداب کمک کنند.
اگر از سی سی کرم برای زیرسازی آرایش خود استفاده می‌کنید بهتر است آن را با پد روی پوستتان پخش کنید. اگر در زمینه میکاپ خیلی حرفه‌ای هستید، بهتر است بعد از پخش سی سی کرم روی پوست با یک ابر آرایشی مرطوب روی پوستتان ضربه بزنید تا کرم کاملاً پخش شده و پوست شاداب‌تر به نظر برسد.

نتیجه گیری

آنچه در این مطلب مطالعه کردید توضیح انواع کرم پودر به عنوان اصلی‌ترین محصول برای زیرسازی آرایش بود. برای آنکه تفاوت انواع کرم پودر را بدانید بهترین کار همین است که انواع اصلی این محصول را بشناسید. بی شک دفعه بعد که برای خرید آنلاین یا حضوری اقدام کنید، بسته به سلیقه و نیاز خود سریع‌تر می‌توانید از بین محصولات موجود بهترین و مناسب‌ترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید. فروشگاه لگراند نیز شرایط خرید انواع کرم پودر و لوازم آرایشی و بهداشتی را برای شما عزیزان فراهم کرده.

4.7/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *