آرایش صورت, کرم پودر

انتخاب کرم پودر بر اساس نوع پوست (جنس پوست)

انتخاب کرم پودر بر اساس نوع پوست

کرم پودر بر اساس نوع پوست

کرم پودر صورت، یکی از مهم ترین محصولات آرایشی است که نقش مهمی در داشتن چهره ای رویایی و بی عیب و نقص بازی می کند و در صورت اشتباه در روش انتخاب کرم پودر و نوع آن می تواند نتیجه ای عکس به همراه داشته باشد. بنابراین بهتر است قبل از خرید کرم پودر با کمی تحقیق و شناخت صحیح از نوع پوست خود برسید. در صورتی که دنبال چهره ای طبیعی و زیبا هستید قدم اول انتخاب صحیح کرم پودر است. هدف از زیرسازی آرایش این است که پوست، صاف و یک دست شده و بدون این که ظاهری کیکی شکل به آن بدهد به خوبی روی صورت بنشیند. با ما همراه باشید تا نکات مفید و ضروری روش انتخاب کرم پودر مناسب را در اختیار شما قرار دهیم.

در میان لوازم‌آرایشی، نوع و کیفیت کرم پودر به دلایل زیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است:

نوع پوست خود را تشخیص دهید

انواع پوست

تعیین نوع پوست شاید مهم ترین گام برای کمک به شما در انتخاب فرمولاسیون کرم پودری باشد که می خرید. جهت انتخاب کرم پودر مناسب ابتدا باید نیازهای و ضرورت های پوستتان را بدانید.    

پوست چرب

کرم پودر برای پوست چرب

اگر پوست چرب دارید باید از پنکک کرم پودری و یا کرم پودرهای مایع فاقد چربی (Oil-free) استفاده کنید. این محصولات حاوی پودرهایی هستند که چربی را جذب کرده و پوستی صاف و مات را به شما هدیه می دهند. کرم پودرهای حاوی مواد معدنی نیز برای پوست های چرب بسیار مناسب هستند زیرا ذرات خشک، به جذب رطوبت اضافی کمک کرده و مانع براقی بیش از اندازه پوست می شوند.

کرم پودر شیشه ای لگراند شماره 601

649,000 تومان
کرم پودر شیشه ای لگراند مناسب پوستهای مختلط،معمولی و چرب تاریخ انقضاء :1404/04  

پوست خشک

کرم پودر برای پوست خشک

این نوع پوست تحریک‌پذیری بالایی دارد و به دلیل عدم چربی کافی، تیره به نظر می‌رسد. افراد با پوست خشک بهتر است از کرم پودرهای مایع با پایه روغنی استفاده کنند.به عنوان بهترین کرم پودر برای پوست خشک میتوان از کرم پودر spf دار و یا کرم پودر ویتامینه استفاده کرد.

کرم پودر SPF لگراند شماره 902

قیمت اصلی 263,000 تومان بود.قیمت فعلی 223,000 تومان است.
کرم پودر SPF لگراند حاوی ضدآفتاب و مرطوب کننده مناسب انواع پوست تاریخ انقضاء : 1404/03

کرم پودر ویتامینه لگراند شماره 801

قیمت اصلی 319,000 تومان بود.قیمت فعلی 271,000 تومان است.
کرم پودر ویتامینه حاوی مرطوب کننده مناسب پوستهای مختلط ،معمولی،خشک تاریخ انقضاء: 1405/07

پوست حساس

کرم پودر برای پوست حساس

روش انتخاب کرم پودر مناسب برای پوست های حساس و مستعد آکنه بید دقت بیشتری به خرج دهید. بهتر است از محصولاتی با مواد تشکیل دهنده ای خاص مانند الکل، عطر، اسانس و رایحه ای که باعث تحریک پوست می شوند، خودداری کنید. همچنین از محصولات حاوی پارافین و روغن های نفتی مانند گلیسرین، وازلین و پودر تالک دوری کنید.

کرم پودر SPF لگراند شماره 905

قیمت اصلی 263,000 تومان بود.قیمت فعلی 223,000 تومان است.

کرم پودر SPF لگراند

حاوی ضدآفتاب و مرطوب کننده، مناسب انواع پوست

تاریخ انقضاء : 1404/03

پوست مختلط

کرم پودر برای پوست خشک

 اگر بخشی از پوست تان چرب و بخشی دیگر خشک است باید بدانید که پوست شما از نوع مختلط بوده و متأسفانه با گرفتاری های هر دو نوع پوست مواجه هستید. در این موارد بهتر است از هر دو نوع کرم پودر مخصوص پوست خشک و چرب استفاده کنید و از مصرف کرم پودرهای سرشار از چربی و یا ترکیبات نرم‌کننده (روغن های گیاهی، پارافین، شی باتر، کره کاکائو، وازلین و اسیدهای چرب) اجتناب کنید.

کرم پودر شیشه ای لگراند شماره 604

649,000 تومان
کرم پودر شیشه ای لگراند مناسب پوستهای مختلط،معمولی و چرب تاریخ انقضاء :1404/04  

کرم پودر ویتامینه لگراند شماره 803

قیمت اصلی 319,000 تومان بود.قیمت فعلی 271,000 تومان است.
کرم پودر ویتامینه حاوی مرطوب کننده مناسب پوستهای مختلط ،معمولی،خشک تاریخ انقضاء: 1405/07

تطابق درجه رنگ کرم پودر با رنگ پوست

طتبیق رنگ کرم پودر با رنگ پوست

چگونه می توانید کرم پودر مناسب با رنگ پوست تان را انتخاب کنید؟ بهترین راه برای تشخیص این که آیا رنگ کرم پودر، مناسب پوست شما هست یا نه، تست کردن آن بر روی گردن یا فک است. کرم پودر با درجه رنگ مناسب به طور یک نواخت با رنگ پوست شما در هم آمیخته می شود و اجازه نمی دهد رنگ پریده یا بی روح به نظر بیاید. اگر بعد از زدن کرم پودر پوست تان مانند گچ سفید و یا تیره شود باید بدانید در انتخاب کرم پودر اشتباه کرده اید. سعی کنید دو رنگ کرم پودر یکی برای زمستان و دیگری برای تابستان داشته باشید و از ترکیب این دو رنگ مختلف نترسید، زیرا رنگ پوست در طول سال تغییر کرده و در نواحی مختلف صورت می تواند متفاوت باشد. اگر در انتخاب رنگ کرم پودر خود مردد هستید بهتر است از تون رنگ تیره‌تر استفاده کنید زیرا رنگ های روشن اغلب مصنوعی و گچی به نظر می آیند.

تعیین رنگ زمینه ای پوست یا آندرتون

هنگامی که به پوست بدون آرایش خود نگاه می کنید دقت کنید که آیا زمینه پوست تان طلایی(زرد رنگ) و یا گلگون (صورتی رنگ) است. اگر پوستی با زمینه طلایی رنگ دارید آندرتون شما گرم است و در صورت گلگون بودن، احتمالا آندرتون پوست تان سرد است. در صورتی که رنگ پوستتان ترکیبی از هر دو رنگ باشد، آندرتون شما از نوع خنثی است. راه دیگر برای تشخیص نوع آندرتون رنگ رگ ها است. اگر رگ ها به رنگ آبی یا بنفش باشند، رنگ زمینه یا آندرتون پوست شما سرد است و اگر رگ ها مایل به سبز باشند، رنگ زمینه یا آندرتون پوست شما گرم است. بعد از تشخیص نوع آندرتون نوبت روش انتخاب کرم پودر مناسب می رسد. هنگامی که آندرتون پوست خود را تعیین کردید، خرید کرم پودر مناسب آسان تر خواهد بود. بیشتر کرم پودرهای موجود در بازار برچسب نوع آندرتون سرد یا گرم دارند.

ویژگی‌های کرم پودر خوب

لگراند

پوشانندگی بالا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک کرم پودر خوب است. استفاده از کرم پودر با کاور بالا به افرادی که پوست صورتشان دارای نواقصی مانند آکنه، جوش و زخم است، توصیه می‌‌شود. نکته دیگر توجه به ضد حساسیت بودن کرم پودر است. ازآنجایی‌که این محصول به‌عنوان زیرساز آرایش عمل می‌‌کند، در صورت استفاده از انواع نامرغوب آن احتمال بروز حساسیت و مشکلات پوستی وجود دارد. از دیگر ویژگی‌های کرم پودر باکیفیت، بافت سبک و جلوه طبیعی آن روی پوست صورت است؛ خصوصاً اگر از کرم پودر به‌عنوان یکی از اقلام گریم استفاده شود.

انتخاب نمای نهایی کرم پودر

اگر برای اولین بار می خواهید از کرم پودر استفاده کنید شاید مفهوم نمای نهایی برای شما گمی عجیب باشد. حتی ممکن است کسانی که برای مدت طولانی از کرم پودر استفاده می کنند در انتخاب نمای نهایی دچار تردید باشند. در واقع نمای نهایی، میزان براقی یا ماتی کرم پودر بر روی پوست است. کرم پودرها بر اساس نمای نهایی به چهار دسته کلی آرایش خیس، آرایش مات، آرایش نیمه مات و آرایش درخشان تقسیم می شوند که هر کدام در نوع خود خیره کننده به نظر می رسند. به هر حال تصمیم گیری در رابطه با این که کدام یک برای شما مناسب است بستگی به سلیقه و البته نوع پوست تان دارد.

+ انتخاب نمای نهایی کرم پودر

اگر از کرم پودرهای براق استفاده می کنید یادتان باشد که مابقی آرایش، باید بسیار نامحسوس باشد. از سایه چشم غیر براق و رژ لب مات استفاده کنید، در غیر این صورت چهره شما بسیار براق شده و ظاهرتان روغنی و پوست تان بیش از اندازه چرب به نظر می رسد.

+ استفاده از نمای نهایی مات

در صورتی که پوست چرب و مختلط دارید، بهتر است نمای نهایی مات را انتخاب کنید. کرم پودر با نمای نهایی مات پوست تان را با منافذ بسته نشان می دهد و باعث می شود ظاهری بی عیب و نقص داشته باشید. همچنین در صورت استفاده صحیح بدون احساس سنگینی بر روی صورتتان، می توانید پوستی طبیعی و لطیف داشته باشید.

قبل از خرید کرم پودر آن را تست کنید

انتخاب درست کرم پودر

یادتان باشد که قبل از خرید کرم پودر حتما آن را امتحان کنید. هرگز کرم پودر را روی پوست دستتان تست نکنید زیرا اختلاف زیادی بین رنگ پوست صورت با دست وجود دارد. بهتر است برای این کار از پوست گردن و یا فک کمک بگیرید. رنگ پوست دست به رنگ پوست صورت نزدیک نیست. چند نوع رنگ نزدیک به رنگ پوست صورتتان انتخاب کنید و با چند ضربه دست بر روی استخوان فک طبیعی ترین رنگ را از میان آن ها خریداری کنید. خب پس با توجه به این نکته حالا دیگر متوجه شدید که روش انتخاب کرم پودر مناسب با رنگ پوست خود را چگونه انتخاب کنید.

مشورت با مشاور محصولات آرایشی را فراموش نکنید

برای خرید کرم پودر به یک فروشگاه بزرگ لوازم آرایشی و بهداشتی معتبر مراجعه کنید. وجود محصولات آرایشی تقلبی، فیک، نامعتبر و بی کیفیت در بازار روش انتخاب کرم پودر مناسب را برای افراد بسیار دشوار کرده است. ممکن است این کار هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. اما به توصیه ای که برای شما داریم اعتماد کنید. عموما در فروشگاه های معتبر متخصصانی حضور دارند که در انتخاب صحیح و درست محصول به شما کمک می کنند. بیشتر برندها تستر دارند. شما می توانید طی چند روز در آینه و نورهای مختلف آن ها را امتحان کنید. همچنین می توانید ببینید انعکاس رنگ کرم پودر در عکس، شما را چه طور نشان می دهد.

کلام آخر

سعی کردیم در این مقاله به بررسی روش انتخاب کرم پودر مناسب برای پوست شما بپردازیم. اگر شما هم بعد از مطالعه این مقاله به فکر انتخاب بهترین کرم پودر مناسب با پوست خود و خرید آن افتاده اید ما به شما توصیه می کنیم که از محصولات و سایت لگراند دیدن کنید.

چه کرم پودر برای نوع پوست شما مناسب است؟

برای انتخاب بهترین کرم پودر برای نوع پوست خود، ابتدا باید نوع پوست خود را مشخص کنید. اگر پوست چرب دارید باید از کرم پودرهای خنک و مرطوب کننده استفاده کنید. اگر پوست شما خشک است، از مرطوب کننده ها و پودرهای مبتنی بر روغن استفاده کنید. برای پوست های حساس، کرم پودرهای بدون عطر حاوی مواد تسکین دهنده ترجیح داده می شود.

آیا کرم پودر برای پوست چرب ضرر دارد؟

خیر، کرم پودر برای پوست های چرب بد نیست. با این حال، استفاده از فونداسیون با مواد سنگین و روغنی ممکن است باعث ایجاد جوش های جدید شود. در نتیجه از کرم پودرهای سبک و خنک و با ترکیبات رطوبت بخش استفاده کنید.

آیا کرم پودر برای پوست خشک مناسب است؟

بله، کرم پودر برای پوست های خشک خوب است، اما از استفاده از کرم پودر با مواد خشک کننده که می تواند باعث خشکی و ترک خوردگی شود، خودداری کنید. استفاده از کرم پودرهایی که حاوی روغن و مرطوب کننده هستند، ترجیح داده می شود.

چه نوع کرم پودری برای پوست حساس مناسب است؟

کرم های پودری که بدون عطر و الکل هستند بهترین گزینه برای پوست های حساس هستند. این کرم ها باید حاوی ترکیبات ضد التهابی باشند تا از تحریک پوست حساس و ایجاد التهاب و قرمزی پوست جلوگیری شود.

5/5 - (24 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “انتخاب کرم پودر بر اساس نوع پوست (جنس پوست)

 1. sara nzr گفت:

  سلام ، ممنون از محتوای کاملتون . مشاوره های شما رایگان هستن؟ و اینکه در خصوص تموم محصولات مشاوره هست یا فقط برای کرم پودر؟

  1. admina گفت:

   سلام سارای عزیز
   بله مشاوره ما رایگان هست و از طریق دایرکت اینستا هست و همه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *