آرایش صورت, رژ گونه

چگونه رژگونه بزنیم

چگونه رژگونه بزنیم

چگونه رژگونه بزنیم

همانطور که می دانید امروزه نشان داده گونه ها به شکل برجسته و خوش رنگ، بخش مهمی از آرایش به شمار می آید. بعد از اینکه صورت برای انجام آرایش آماده شد و کرم پودر تمامی ایرادات پوست را پوشش داد نوبت به فرم دادن به صورت می رسد. جایی که به کمک کانتور، قسمت هایی از پوست را سایه روشن می زنیم تا بتوانیم گونه های خود را برجسته تر از قبل نمایش داده و برای زدن رژگونه آماده نماییم. اگر بخواهید زیبایی پوست در قسمت گونه ها تأمین شود باید با کمک اصول و تکنیک های روز دنیا اقدام به انتخاب رنگ رژگونه نماییم و نحوه زدن آن را بر اساس فرم صورت های انتخاب نماییم. در ادامه بیشتر درباره اینکه چگونه رژگونه بزنیم صحبت خواهیم کرد.

نکات مهم هنگام رژگونه زدن

Important tips when applying blush

رژگونه زدن به خودی خود، کار دشواری نیست اما تکنیک ساده ای دارد که باید در هر بار استفاده از رژگونه به آن توجه کنید.

1. به اندازه کافی رژگونه بردارید

سؤال اول در مورد چگونه رژگونه بزنیم این است که چه میزان رژگونه روی برس برداریم. شاید چند سال پیش داشتن گونه های بسیار پررنگ مد روز بود اما امروزه آرایش کردن ملیح و کاملاً مات مد روز است. از این رو باید میزان کمی رژگونه روی برس بردارید. اگر نوع رژگونه به شکلی است که هرچقدر احتیاط کنید باز هم میزان زیادی از آن روی برس می چسبد، پیشنهاد می کنیم بعد از برداشتن رژ گونه کمی برس را فوت کنید تا ذرات اضافه آن از برس برداشته شود.

2. برس را با الگوی درست روی گونه ها بکشید

دقت کنید هر مدل صورت نیاز به مدل خاصی از رژگونه زدن دارد. پس نمی توان یک نسخه کلی برای همه صادر کنیم؛ اما در ادامه بیشتر درباره فرم صورت و نحوه رژگونه زدن آن ها صحبت خواهیم کرد. نکته ای که باید در همه مدل فرم صورت رعایت شود، کشیدن برس روی استخوان گونه است. به شکلی که از سمت بینی به سمت کوش ها کشیده شوند. در انتها می توانید برس خود را روی چانه و پیشانی بکشید.

3. اشتباهات خود را با پودر بپوشانید

در صورتی که رژگونه مطابق با سلیقه شما نشد، می توانید با کمی پودر شفاف آن را پوشش داده و کم رنگ کنید. سپس می توانید مجدد رژگونه بزنید.

چگونه فرم صورت را شناسایی کنیم؟

How to identify the shape of the face

برای اینکه بتوانید کاملاً دقیق فرم صورت را تشخیص دهید باید یک متر یا سانتی متر خیاطی، قلم و کاغذ داشته باشید. با کمک متر ابعادی که در زیر گفته می شود را اندازه گیری نمایید و در کاغذ یادداشت کنید.

رژ گونه لگراند شماره 301

قیمت اصلی 219,000 تومان بود.قیمت فعلی 197,000 تومان است.

رژگونه لگراند

مات با پیگمنت بالا

تاریخ انقضاء : 1406/02

حال باید اعداد را با هم مقایسه نمایید:
اگر ارتفاع صورت شما از پهنای آن بزرگتر بوده و همچنین پهنای فک و خطوط کناری چانه حالت مربعی داشت به این صورت، فرم صورت شما مستطیلی خواهد بود.
در صورتی که ارتفاع صورت شما از پهنای آن بزرگتر بود اما چانه حالت مربعی نداشت در این صورت صورت شما کشیده است.
در صورتی که ارتفاع صورت با پهنای آن یکسان باشد، پهنای فک و چانه حالت مربعی داشته باشد؛ صورت شما مربعی است. در غیر این صورت صورت شما گرد خواهد بود.
در صورتی که ارتفاع صورت شما کمی بیشتر از پهنای آن باشد، در این صورت صورت شما مثلثی خواهد بود.
در صورتی که پیشانی شما بلند باشد و به عبارتی پهن ترین قسمت صورت شما پیشانی شما باشد به احتمال خیلی زیاد صورت شما لوزی یا مثلث وارونه (قلبی) است.
در صورتی که ارتفاع صورت کمی بیشتر از پهنای بوده و خطوط کنار فک حالت گرد داشته باشند، در این صورت، فرم صورت شما بیضی است.

در فرم های مختلف صورت چگونه رژگونه بزنیم؟

اما برگردیم به بحث اصلی ما یعنی چگونه رژگونه بزنیم. در صورتی که با یک یادداشت ساده توانستید فرم صورت خود را تشخیص دهید ما را همراهی کنید تا نحوه دقیق رژگونه زدن به آن را نیز با هم بررسی کنیم.

نحوه رژگونه زدن به صورت بیضی

oval face

امروزه داشتن صورت بیضی نشان از خوش شانسی فرد دارد؛ چرا که داشتن چنین فرم صورتی با استانداردهای زیبایی مطابقت دارد و صاحبین فرم های دیگر صورت با کمک لوازم آرایشی سعی دارند صورت خود را بیضی شکل نمایند. کافی است که در اطراف گونه خود از کانتور استفاده کرده و کمی گونه های خود را برجسته نمایید. حال با کمک رنگ های نسبتاً پر رنگ نواحی گونه خود را پهن نمایید. برای این کار با لب های بسته بخندید تا دقیقاً نواحی که باید رژگونه روی آن کشیده شود مشخص شود. لازم به ذکر است که رژگونه در فرم بیضی باید دقیقاً روی استخوان گونه کشیده شود.

نحوه رژگونه زدن به صورت قلبی

صورت قلبی

خانم هایی که صورت قلبی یا مثلث وارونه دارند، در انتها یعنی قسمت چانه، صورت حالت تیز به خود می گیرد و از این رو باید لبه های بیرونی صورت را نرم تر جلوه دهند تا از تیزی چانه کمی کاسته شود. به این شکل می توانند صورت خود را به فرم بیضی نزدیک نمایند. برای رژگونه زدن به این فرم صورت باید رژگونه را از قسمت بیرونی استخوان گونه، جایی که به بینی نزدیک است شروع کرده و در زیر گوشه بیرونی چشم تمام کرد. به این شکل برجستگی که در گونه ها دیده می شود کمی کمتر شده و فرم صورت متناسب خواهد شد.

نحوه رژگونه زدن به صورت مربعی

صورت مربعی

در ادامه بررسی مطلب چگونه رژگونه بزنیم به صورت مربعی رسیدیم. در صورت مربعی شاهد این هستید که استخوان های گونه عرضی برابر با استخوان چانه دارد. از این رو با زدن رژگونه زیر استخوان گونه سعی می کنیم فرم صورت را تغییر دهیم. رژگونه درست از نزدیک بینی (بیرونی ترین قسمت استخوان گونه) شروع شده و تا جایی که موی کنار گوش رشد کرده ادامه داده شود.

نحوه رژگونه زدن به صورت گرد

صورت گرد

آرایش کردن صورت گرد با هدف کشیده تر دیده شدن صورت انجام می شود. به همین دلیل باید ناحیه زیر استخوان گونه تا شقیقه را باریک نشان دهید. برای این کار باید رژگونه را روی استخوان بالایی گونه به سمت گوش بکشید. استخوان زیر گونه را نیز به سمت دهان رژگونه بزنید. بهتر است برای این قسمت از رژگونه تیره تر کمک بگیرید.

نحوه رژگونه زدن به صورت کشیده

صورت کشیده

اگر صورت شما کشیده است با کمک رژگونه می توانید صورت خود را به حالت بیضی نزدیک کنید. برای این کار رژگونه را روی استخوان گونه و زیر گوشه بیرونی چشم ها بکشید. به هیچ عنوان رژگونه را به سمت نوک بینی ادامه ندهید چرا که باعث کشیده تر دیده شدن صورت شما خواهد شد.

نحوه رژگونه زدن به صورت مثلثی

صورت مثلثی

ویژگی صورت مثلثی داشتن پیشانی عریض و انتهای صورت تیز است. برای به تعادل رساندن این دو ویژگی باید رژگونه را در دو سمت بیرونی صورت و روی استخوان گونه به شکل حرف v بزنید.

نکات مهم در خرید رژگونه

نکات مهم در خرید رژگونه

تا اینجا به این موضوع پرداختیم که چگونه رژگونه بزنیم اما اینکه چه نوع رژگونه ای را انتخاب کنیم نیز بسیار مهم است. از این رو چند نکته ساده اما مهم را که در زمان خرید رژگونه باید به آن دقت کنید، بررسی خواهیم کرد.

1. رنگ رژگونه را مطابق با رنگ پوست انتخاب کنید
رژگونه با برجسته تر نشان دادن گونه های شما کمک می کنند زیبایی صورت بیشتری داشته باشید اما اگر رنگ انتخاب شده مطابق با رنگ پوستتان نباشد؛ نمی توان زیبایی صورت را افزایش داد. به همین منظور کارشناسان مد توصیه می کنند افرادی که رنگ پوست تیره دارند، از رژگونه هایی در تونالیته نارنجی روشن، آجری، جگری نه چندان تیره استفاده کنند. استفاده از رژگونه روشن در این رنگ پوست ها باعث مصنوعی دیده شدن صورت خواهد شد و حالت طبیعی نخواهد داشت.
خانم هایی که رنگ پوست معمولی دارند با استفاده از رژگونه های خردلی یا رنگ هایی که نسبتاً گرم هستند می توانند به پوست خود عمق دهند.
اما خانم هایی که پوست روشن دارند بهتر است از رژگونه هایی با رنگ ارغوانی، گلبهی، صورتی و … استفاده کنند.

2. انواع رژگونه متناسب با پوست خود را بشناسید
رژگونه ها اصولاً در مدل های پودری، کرمی و ژله ای تولید می شوند. در صورتی که پوست شما چرب است بهتر است از مدل های پودری و ژله ای کمک بگیرید؛ اما برای افرادی که پوست خشک دارند؛ رژگونه های کرمی گزینه های بهتری خواهند بود. رژگونه های پودری حالت ابریشمی و ماتی دارند از این رو بیشترین میزان استفاده از این مدل ها است.

3. برس مناسب با رژگونه را خریداری کنید
برای زدن رژگونه چهار نوع برس وجود دارد. برس زاویه دار که برای کشیدن رژگونه زیر یا بالای استخوان گونه کارایی دارد. این برس به عنوان برجسته ساز نیز شناخته می شود. برس بادبزنی برای افرادی مناسب است که تمایل دارند روی استخوان گونه خود را با رژگونه پرکرده و هایلایت ایجاد کنند. برس گلگون رزی حالت قلم مویی دارد و به شکل دایره ای می توان از آن استفاده نمود. در انتها برس کلاسیک که شبیه قلم موی گنبدی است برای زدن رژگونه در حالت عدد 8 کارایی خواهد داشت.

معرفی بهترین رژگونه

معرفی بهترین رژگونه

در میان انواع رژگونه های موجود در بازار، می توانیم رژگونه برند لگراند را به شما معرفی نماییم. این رژگونه با ساختاری منسجم و پودری شکل خود، حالت ابریشمی، مخملی و ماتی را روی صورت ایجاد می کند. این محصول در رنگ های فوق العاده پرکاربرد برای تمامی رنگ های پوست طراحی شده است. قیمت مقرون به صرفه در کنار ساختار فوق العاده مناسب آن، باعث شده است آن را به عنوانی یکی از بهترین رژگونه های موجود در بازار معرفی نماییم.

کلام آخر

ما در این مقاله تلاش داشتیم به این موضوع بپردازیم که چگونه رژگونه بزنیم. استفاده از رژگونه اگر به شکل اصولی انجام گیرد، باعث خوش فرم شدن صورت شده و زیبایی صورت را افزایش می دهد. در این میان شناخت فرم صورت، رژگونه زدن مطابق با فرم صورت و انتخاب رنگ و نوع درست رژگونه بر اساس رنگ و جنس پوست به شما کمک می کند؛ جذابیت و زیبایی بیشتری داشته باشید. در انتها لازم به ذکر است که در فروشگاه اینترنتی لگراند می توانید انواع مدل های رژگونه های لگراند را در رنگ و مدل های مختلف را خریداری نمایید.

4.5/5 - (21 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *