آرایش صورت

آرایش مناسب چشم قهوه ای

بهترین روش های آرایش چشم قهوه ای با پوست سفید

اگر نگاهی به اطرافتان بی اندازید، خواهید دید که تنها نیستید و بسیاری از خانم های ایرانی دارای پوست سفید و چشم های قهوه ای هستند. دلیل این امر ژنتیک ما ایرانیان است و به نظر می رسد در دنیا، ما ایرانیان با این ترکیب رنگی شناخته می شویم. به واقع خانم هایی که در چهره خود این ترکیب رنگی را دارند، زیبا و جذاب به نظر می رسند اما ما تصمیم داریم در این مقاله، چند روش ساده اما کاربردی را برای انجام آرایش چشم قهوه ای با پوست سفید را پیشنهاد دهیم تا شما بتوانید با چند قلم لوازم آرایشی در دسترس، بهترین آرایش صورت را انجام دهید.

مراحل آرایش چشم قهوه ای با پوست سفید

امروزه آرایش کردن تنها با هدف زیبا کردن صورت انجام نمی شود؛ بلکه در وهله اول سلامت پوست است که اهمیت دارد. پس در ابتدا باید جنس پوست خود را شناسایی کنید. از آنجایی که اغلب خانم های با پوست سفید، پوست خشکی دارند بهتر است از لوازم آرایشی مناسب برای آرایش پوست خشک استفاده نمایید. برای شناسایی نوع و جنس پوست می توانید مقاله روش تشخیص نوع پوست را مطالعه نمایید. در ادامه گام به گام ساده ترین روش آرایش چشم قهوه ای با پوست سفید را بررسی خواهیم کرد:

مراحل آرایش چشم قهوه ای با پوست سفید

بر خلاف تصور اغلب ما، زیرسازی بخش بسیار مهم آرایش صورت است. مخصوصا اگر تصمیم داشته باشید آرایش بسیار حرفه ای انجام دهید و یا در تمام طول روز، آرایش کرده هستید. مراحل زیرسازی شامل موارد زیر است:
• شناسایی جنس پوست
• شستن پوست با شوینده مناسب با جنس پوست
• استفاده از کرم مرطوب کننده و یا آبرسان برای جبران رطوبت از دست رفته در زمان شستشو
• استفاده از پرایمر برای ویتامین تراپی و مرطوب کردن پوست. در ضمن پرایمر به جذب بهتر کرم پودر نیز کمک می کند.
دقت کنید تمامی مراحل زیر باید با لوازمی انجام گیرد که با جنس پوستتان همخوانی دارد. به عنوان مثال اگر پوست چربی دارید باید از شوینده، مرطوب کننده، آبرسان و پرایمر مخصوص آرایش پوست چرب استفاده کنید.

آرایش را با کرم پودر آغاز کنید

در اولین گام آرایش، باید کرم پودر مناسب با جنس و رنگ پوست خود را شناسایی کرده و استفاده کنید. برا خانم هایی که پوست سفید دارند، استفاده از کرم پودری که ته رنگ کرم دارد گزینه بهتری است چرا که به پوست آن ها گرما می بخشد. از آنجایی که کرم پودر بیشترین تماس را با پوست دارد باید در انتخاب نوع آن بسیار دقیق باشید. استفاده از کرم پودر مناسب با انواع پوست های برند لگراند بهترین پیشنهادی است که می توان داد. این کرم پودرها در دو نوع به بازار عرضه شده اند:


1.کرم پودر روزانه حاوی SPF لگراند
این کرم پودر برای استفاده روزانه طراحی شده و با وجود SPF در فرمولاسیون آن، نیازی به استفاده از کرم ضد آفتاب نخواهید داشت. پوشانندگی متوسط و بافت مات و سبک این کرم پودر، آن را به یکی از پرفروش ترین محصولات لگراند تبدیل نموده است. لازم به ذکر است که این کرم پودر در تناژ رنگی بسیار کاربردی تولید شده است و شما با توجه به رنگ پوست خود می توانید بهترین تونالیته را انتخاب و خریداری کنید.


2.کرم پودر حاوی ویتامین E لگراند
این کرم پودر نیز برای استفاده روزانه تولید شده است. حاوی ویتامین ای است و این توانایی را دارد که به ترمیم پوست شما کمک کند. در ضمن وجود این ویتامین این اطمینان را حاصل می کند که این کرم پودر به هیچ عنوان به پوست شما آسیب نخواهد زد. از آنجایی که این کرم پودر برای انواع پوست مناسب است، تنها باید در بین تناژهای رنگی آن بهترین را برای پوست خود انتخاب کنید. این محصول بافت سبک و مات دارد و پوشانندگی متوسط آن تمامی عیوب پوست را پوشش خواهد داد.

از کانسیلر برای پوشش عیوب استفاده کنید

کانسیلر را باید کمی روشن تر از رنگ پوست و کرم پودر خود انتخاب کنید. به کمک کانسیلر می توانید مشکلات زیر را حل نمایید:
• سیاهی زیر چشم ها را برطرف کنید.
• لک های قهوه ای باقی مانده از جوش ها را پوشش دهید.
• قرمزی ناشی از جوش ها را پوشش دهید.
• چین و چروک ها را مخفی کنید.

با تکنیک کانتورینگ به صورت خود فرم دهید

کانتورینگ تکنیک هایی هستند که به کمک آن ها می توانید فرم صورت خود را اصلاح نمایید. در این روش می توان تغییرات زیر را روی پوست اعمال نمایید:
• فرم بینی را اصلاح کنید.
• زاویه فک بسازید.
• چانه خود را تیز نموده و یا با سلیقه خود فرم دهید.
• پیشانی خود را کوچک تر کنید.
• گونه ها را برجسته تر نمایش دهید.
رنگ کانتور را باید یک تا دو درجه تیره تر از رنگ کرم پودرتان انتخاب کنید.

آرایش چشم را شروع کنید

در آرایش چشم قهوه ای با پوست سفید، آرایش چشم ها بسیار مهم است. در واقع در آرایش چشم، سه عامل اهمیت دارد:
1. فرم چشم
2. میزان فضای پشت پلک
3. رنگ چشم
از آنجایی که رنگ چشمان شما قهوه ای است، ما می توانیم توصیه های کاربردی جهت زیباتر شدن صورتتان را پیشنهاد دهیم؛ اما در انتخاب نوع خط چشم و تکنیک سایه زدن این شما هستید که با توجه به فرم چشم و فضای پشت پلک می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید:

پیشنهاد اول:
خط چشم مشکی و نازکی را در پشت چشمانتان کشیده و مژه‌های پلک بالا را با ریمل به طور کامل پر کنید یا می توانید از مژه‌های مصنوعی استفاده کنید. زیر چشم، با مداد قهوه‌ای، خط چشمی نسبتاً پهن بکشید و تا دنباله خط چشم بالاادامه دهید. بلندی این خط بستگی به فرم چشم و سلیقه شما دارد. این نوع آرایش چشمان شما را براق و جذاب می نماید.


پیشنهاد دوم:
ابتدا با یک مداد یا سایه قهوه‌ای که کمی تن قرمز دارد، خطی پهن در پشت چشمانتان بکشید و آن را تا نیمی از طول پلک‌ها پخش کنید. سپس یک خط چشم مشکی نسبتاً پهن را تا انتهای چشم کشیده و در زیر چشم، با همان مداد قهوه‌ای، خطی ظریف و باریک را در لابه‌لای مژه‌ها بکشید. این کار اختیاری است و در صورت عدم تمایل می توانید زیر چشم ها را ساده نگه دارید. سپس تنها مژه‌های پلک بالا را با ریمل پر کنید یا با مژه‌های مصنوعی شکل زیبایی به آن ها بدهید. در این روش، چشمان شما به رنگ عسلی نزدیک خواهند شد.


پیشنهاد سوم:
برای نزدیک‌تر کردن چشمان به رنگ قهوه‌ای تیره و مشکی، می‌توانید به این صورت عمل کنید: خط چشم مشکی را از پشت و زیر چشم‌ها شروع کنید و تا انتهای چشم به سمت بالا بکشید. همچنین می‌توانید پلک‌های بالا و پایین را با ریمل پر کنید. داخل چشم را نیز می‌توانید با مداد سیاه تیره پر کنید و یا بسته به رنگ لباس و رژ لب، مداد رنگی در داخل چشم خود بکشید.


پیشنهاد چهارم:
در آرایش چشم قهوه ای با پوست سفید، با استفاده از سایه‌ها، می‌توانید بین رنگ چشم ها و رنگ لباس تضاد یا هماهنگی ایجاد نمایید. اگر به سایه های با رنگ روشن علاقه دارید و یا قصد حضور در یک مهمانی رسمی را دارید، از رنگ های گرم و شاد استفاده کنید تا چشم ها بیشتر برجسته شوند. برای این کار از سایه های کرم، زرد و طلایی استفاده کرده و با نزدیک شدن به قسمت های انتهایی چشم به رنگ های مسی یا قهوه ای تیره متمایل شوید. این کمک می‌کند تا آرایش چشم شما با لباس و پوست هماهنگ باشد. اصولا در این نوع آرایش نیز از خط چشم های مشکی رنگ و مژه مصنوعی استفاده می شود.


پیشنهاد پنجم:
حتما می دانید آرایش نود چیست؟ این سبک آرایشی که امروزه بسیار ترند شده است برای آرایش چشم قهوه ای با پوست سفید نیز گزینه بسیار مناسب است. از آنجایی که سادگی در این متد آرایشی حرف اول را می زند، برای آرایش چشم بهتر است تنها از یک خط چشم استفاده کنید و مژه ها را پر کنید (از مژه مصنوعی استفاده نکنید). اما در مراسم های رسمی و مهمانی ها استفاده از یک سایه بسیار ملایم با رنگ ها نود همچون نارنجی، کرم، طلایی و قهوه ای بسیار روشن بلامانع خواهد بود.

رژگونه بزنید

رنگ رژگونه در آرایش پوست سفید محدودیتی ندارد؛ اما اصولا استفاده از رنگ های قهوه ای بسیار روشن، آجری، تن های قرمز، صورتی و نارنجی را پیشنهاد می کنیم. این رنگ ها پوست را از حال خمودگی و بی حوصلگی خارج کرده و به آن جذابیت و نشاط می بخشند.

کار را با رژ لب تمام کنید

در آرایش چشم قهوه ای با پوست سفید رژ لب نقش بسیار مهمی دارد؛ چرا که اصلی ترین لوازم آرایشی که نشاط و سرحال بودن را در پوست تداعی می کند، رژ لب است. رژ لب مناسب پوست سفید انواع مختلفی دارد پس در استفاده از رژ لب دست شما باز است تا از هر رنگی تمایل دارید استفاده کنید. انواع رژ قرمز، نارنجی، گلبهی، هلویی، گوشتی، کالباسی و … برای پوست شما مناسب هستند.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی نحوه آرایش چشم قهوه ای با پوست سفید پرداختیم. در آرایش پوست سفید حتما از کرم پودر با ته رنگ کرم و زرد استفاده کنید تا جذابیت چهره افزایش یابد. برای آرایش چشم قهوه ای نیز باید باتوجه به فرم چشم ها از خط چشم مناسب استفاده کنید. استفاده از سایه های همچون کرم، طلایی، نارنجی، مسی و … مناسب به نظر می رسد. در انتها لازم به ذکر است که تمامی محصولات آرایشی نام برده شده در این مقاله توسط فروشگاه لوازم آرایشی لگراند تولید می شود. در صورت تمایل به خرید این محصول کافی به فروشگاه اینترنتی ما مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت نمایید.

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *